برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق در اصفهانآرشیو اخبار سال 98

برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق در اصفهان

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق با مشارکت شرکت سامان گستر اصفهان و شرکت نمایشگاه های استان اصفهان در روزهای 29 آذر ماه لغایت 1دی ماه سال 97 به میزبانی شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.

محمدرضا امامی، مدیرعامل شرکت سامان گستر اصفهان با بیان این مطلب، افزود: با توافق انجام شده با شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، شرکت سامان گستر اصفهان به عنوان مجری اولین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاق انتخاب شد و طی فراخوانی از مؤسسات و نهادهای مرتبط دعوت به مشارکت در این رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی شدند.

وی افزود: بر اساس تعاریف سازمان جهانی یونسکو، صنایع خلاق مجموعه ای متنوع از صنایع شامل: گردشگری، صنایع دستی، طراحی مد و لباس، طراحی و معماری، بازی های رایانه ای، سینما و انیمیشن، گرافیک، هنرهای تجسمی، تبلیغات دیجیتال، غذاهای بومی و… می باشد که افراد حقیقی و حقوقی فعال در این حوزه ها می توانند در این نمایشگاه به ارایه توانمندی های خود بپردازند.

مدیرعامل شرکت سامان گستر اصفهان، اظهار داشت: از ویژگی های صنایع خلاق می توان به رشد سریع و نوآوری، اتکا به استعداد انسانی، خلاقیت، سرعت انتقال بالا، روزآمد شدن و قدرت انتقال پیام فرهنگی اشاره کرد.

امامی، گفت: در شرایط فعلی که به دلیل تغییر اقلیم و خشکسالی و آلودگی های مختلف زیست محیطی، امکان توسعه صنایع بزرگ و آلاینده و جود ندارد، صنایع خلاق بهترین بستر برای رونق کسب و کار، ایجاد اشتغال از طریق صنایع پاک و غیرآلاینده محسوب می شود و آینده اقتصاد کشور در گرو توسعه اینگونه صنایع خواهد بود.

وی تصریح داشت: از آنجا که این نمایشگاه با چنین تنوع موضوعی برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد لزوم حمایت نهادهای دولتی و بخش خصوصی فعال در این موضوعات بسیار احساس می شود.

مدیرعامل شرکت سامان گستر اصفهان افزود: استراتژی شرکت سامان گستر اصفهان و مجموعه های تابعه آن حرکت در مسیر توسعه پایدار و ایجاد سبد محصول و عملیات متنوع در این زمینه خواهد بود و این مسیر نتها راه نجات اقتصاد کشور خواهد بود.