حضور پررنگ خانه‌های خلاق و نوآوری در اینوتکس؛ نمایشگاه فناوری و نوآوری با زیست‌بوم خلاق پیوند خورداخبار صنایع خلاق

نمایشگاه فناوری و نوآوری با زیست‌بوم خلاق پیوند خورد

هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2022 ، بستر لازم برای حضور پررنگ و نقش‌آفرینی گسترده شرکت‌های خلاق و ترویج فناوری‌های نرم و صنایع خلاق در این رویداد بین‌المللی فراهم شده است.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس) که امسال یازدهمین دوره خود را برگزار می‌کند، علاوه بر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، میزبان فعالان زیست‌بوم صنایع خلاق است.

خانه‌های خلاق و نوآوری، در کنار مجموعه حمایت‌هایی که از سوی ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری صورت می‌گیرد، تیم‌ها و هسته‌های خلاق و نوآور را در مسیر تبدیل ایده‌های خلاق به پدیده، ایجاد شرکت‌های خلاق و ارزش‌آفرینی سوق می‌دهد.

در این رویداد، 6 خانه‌ خلاق و نوآوری شامل خانه‌های خلاق و نوآوری راه ابریشم، اشراق، مجلس، ستاپ، تتا و همارا حضور دارند؛ این خانه‌های خلاق و نوآوری، هم‌اکنون در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و زمینه را برای اتصال حوزه‌هایی که می‌توانند ارزش افزوده بالایی خلق کنند، به زیست‌بوم نوآوری کشور و در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق متصل شوند و ضمن ایجاد اشتغال، درآمدزایی و توسعه فرهنگ، مسیر تبدیل علوم انسانی به کسب‌وکار و تجاری‌سازی این علوم را فراهم کنند.

علاوه بر این، حضور ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق با هدف معرفی حمایت‌ها، تعامل با فعالان این حوزه و ارائه مشاوره‌ها و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق با هدف حمایت و سرمایه‌گذاری از توسعه صنایع و کسب‌وکارهای خلاقانه و نوآورانه در اینوتکس امسال حضور دارند.

 

پشتیبانی از حضور فعالان زیست‌بوم صنایع خلاق

در این رویداد، ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق از حضور ایده‌پردازان و فعالان صنایع خلاق در 3 بخش پشتیبانی می‌کند. پاویون تخصصی مشاوره خلاق، یکی از این بخش‌ها است که با هدف ترویج مفاهیم و الزامات زیست‌بوم صنایع خلاق و فرهنگی ایجاد شده است که در قالب این بخش، مشاوره‌ها، راهنمایی‌ها و راهبری‌های لازم از ایده‌پردازان فعال شرکت‌های خلاق و صنایع فرهنگی صورت می‌گیرد.

همچنین با حمایت ستاد، در اینوتکس 2021، رویداد اینوتکسی‌کاپ نیز که شامل بخش‌های مختلفی چون پیش‌نمونه اولیه، نمایشگاه، بخش مربی، بخش کارآفرین، بخش دانش‌آموزی، برگزاری نشست‌ها و بازدیدهای حاشیه‌ای است نیز برگزار خواهد شد تا زمینه برای تعامل فعالان زیست‌بوم صنایع خلاق و فرهنگی فراهم شود.

جینوتکس هم بخش دیگری است که برای نخستین‌بار با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق در نمایشگاه اینوتکس با موضوع گیم برگزار می‌شود. در این بخش هم پنل‌های تخصصی در حوزه حکمرانی و چالش‌های این حوزه برقرار خواهد بود.

 

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری 2022 INOTEX با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، از امروز آغاز به کار کرده و تا 23 اردیبشهت‌ماه سال جاری ادامه دارد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی اینوتکس 2022 مراجعه کنند.