رویداد کارآفرینی اسلوبآرشیو اخبار سال 98

رویداد کارآفرینی اسلوب

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، اولین پارک ملی است که در حوزه صنایع فرهنگی فعالیت می‌کند و استارتاپ‌ها و شرکت‌ها را در پیشبرد اهداف کسب و کارشان هدایت می‌کند. محورهای این رویداد شامل گردشگری، مد و پوشاک، صنایع دستی، تکنولوژی آموزشی و کمیک (پی‌نما) می‌باشد.

رویداد کارآفرینی اسلوب توسط شتابدهنده پارک (مرکز شکوفا) طراحی شده است و هدف اصلی آن جذب تیم‌های استارتاپی مستعد و جدی با ایده مطلوب برای استقرار در شتابدهنده پارک می‌باشد.

رویداد کارآفرینی اسلوب از دو مرحله تشکیل شده است:

مرحله اول: کارگاه‌های آموزشی

این مرحله در یک روز برگزار می‌شود و هدف آن نیز آموزش شرکت‌کنندگان در حوزه‌های مختلف کارآفرینی توسط اساتید برجسته برای آمادگی حضور و فعالیت در Teamwork می‌باشد. آموزش‌ها در 3 حوزه زیر داده می‌شود:

  • اصول کار تیمی
  • تشخیص فرصت کارآفرینی
  • اصول نوآوری و خلق

افراد در این کارگاه ایده‌پردازی را آموزش می‌بینند و طی یک هفته تا مرحله دوم رویداد ایده‌های خود را ارسال می‌کنند.

 

* حضور در کارگاه برای تمام شرکت کنندگان رویداد الزامی بوده و افرادی که در کارگاه شرکت نکنند، حق حضور در مرحله دوم (Team Work) را نخواهند داشت.

 

مرحله دوم: TeamWork

این مرحله در 3 روز متوالی به منظور دست‌یابی به خروجی نهایی برگزار می‌شود.

در روز اول ایده هایی که در طول هفته گذشته ارسال شده و مورد تایید تیم ارزیابی قرار گرفته است، ارائه شده و صاحبان ایده به تیم‌سازی می‌پردازند. برای بازدهی بهتر باید تعداد اعضای تیم بین 3 تا 7 نفر باشد. پس از تیم‌سازی، طراحی مدل کسب و کار به تیم‌ها آموزش داده می‌شود.

در روز دوم، تیم‌ها با مشاوره منتورها و همت خودشان به پرورش مدل کسب و کار خود می‌پردازند. در طی فرایند، کار گروهی و جدیت افراد رصد و سنجیده می‌شود.

در روز سوم یا آخر، تیم‌ها به ادامه کار گروهی خود می‌پردازند و پس از گذران کارگاه نحوه ارائه، نزد داوران به ارائه کار خود می‌پردازند. در نهایت تیم‌های برتر به انتخاب داورانی که از کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و اساتید هستند، معرفی شده و از آن‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

جوایز:

* مجوز استقرار 5 تیم برتر در دوره پیش‌شتابدهی مرکز شکوفا

*جایزه نقدی یک میلیون تومان برای 3 تیم برتر پس از دوره پیش شتابدهی

*اقامت یک روزه تمام اعضای 3 تیم برتر در اکوکمپ متین آباد اصفهان

*بلیط رایگان سرگرمی زیپ‌لاین برای تمام اعضای 3 تیم برتر 

 ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر