کارالند و بازیما، سرگرمی خلاق از شرکت خلاق توسعه بازیهای نوین آفرین

مصاحبه با شرکت خلاق در حوزه سرگرمی و بازی

آقای چرخکار مدیر عامل شرکت توسعه بازیهای نوین افرین، شرکت خلاق در حوزه اسباب بازی و سرگرمی مهمان این بخش از مصاحبه ما هستند:

- انگیزه شروع کار برای شما و نحوه شکل گیری مجموعه شما در این حوزه چه بود؟

این مجموعه با ایده اولیه آموزش، ترویج علم و دانش و مهارت آموزی از طریق بازی و سرگرمی شکل گرفته و هدف اصلی ایجاد خدمت تفریح و سرگرمی سالم و شادی بخش برای کلیه اعضای خانواده است.

- توضیحی در خصوص حوزه فعالیتتان می دهید؟

ما در دو مجموعه در حوزه سرگرمی فعالیت داریم

شهر مشاغل کودک کارالند فضایی با وسعت ۱۰۰۰ متر مربع طی دو طبقه را در اختیار گرفته است تا امکان کسب تجربه کار در شرایطی نزدیک به واقعیت و البته با محوریت بازی را برای کودکان ۳ تا ۱۲ سال فراهم آورد. این شهر بازی نوین با در نظر گرفتن اهدافی چون تقویت استقلال شخصیتی کودک، آشنایی با مشاغل و تجربه آنها، تجربه فرآیند هزینه و درآمد و تفکر اقتصادی، تقویت روحیه کار تیمی Teamwork، آموزش حین تفریح Edutainment و تقویت و شناسایی استعدادهای کودکان در مجموع ۲۱ اِلِمان و شغل متناسب با گروه‌های هدف را طراحی کرده است. مشاغل این مجموعه تفریحی آموزشی که با همت این شرکت، یعنی توسعه بازیهای نوین آفرین (تبنا) و مشاوره و ایده کمپانی JORAVISION به اجرا درآمده است خدمات فعالیت‌هایی همچون بانکداری، آکادمی موسیقی، اصول اولیه بهداشتی و پزشکی، دندانپزشکی، هایپرمارک، گالری نقاشی و کاردستی، خلبانی، کلنیک فنی، آتش‌نشانی، شیرینی سرا، آموزش رانندگی، رالی خودرو، سالن زیبایی و … را دربر می‌گیرد. علاوه‌بر اینها مجموعه کارالند فضاهای تخصصی دیگری نیز مانند سینما، کافه تریا، آتلیه عکاسی و سن برگزاری جشن‌ها را جهت رفاه و جذابیت هرچه بیشتر محیط برای کودکان در نظر گرفته است.

مجموعه دومی که فعال است پارک علمی پروفسور بازیما است.

پارک علمی پروفسور بازیما اولین و منحصر به فرد ترین پارک موضوعی در کشورمان ایران است که در فروردین ۱۳۹۵ به وسعت ۲۱۰۰ متر در این شهر افتتاح گردید . این پارک بر پایه سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم احداث گردیده است که در آن می توانید به همراه فرزندانتان سفری مفرح و هیجان انگیز را از عصر سنگ تا عصر فضا تجربه کنید . در این مکان تلاش شده با استفاده از آخرین تکنیک ها و تلفیق حوزه‌های آموزش ، سرگرمی و بازی‌های هیجان انگیز، فضایی آموزنده و سرگرم کننده را برای خانواده ها ایجاد کند تا بتوانند بهتر در آنجا به کشف استعدادها و خلاقیت کودکان و نوجوانان خود بپردازند .

در این پارک می توانید محیط های جدیدی مانند عبور از داخل بدن یک انسان غول پیکر و کشف اندام های بدن را تجربه کنید. با زیر دریایی به اکتشاف جانوران زیر دریا بروید. در سیمیلاتور پرواز همچون یک خلبان روی شهر مقدس مشهد پرواز کنید. با مریخ نورد بازیما به کاوشگری در سطح مریخ پرداخته و درفضای خصوصی اتاق ربان صورتی دختر خانمها می توانند از طریق بازی و سرگرمی پاسخ تمام سوالات مربوط به دوران بلوغ (جسمانی و رفتاری)و یا سئوالات مربوط به جنس مونث را دریافت کنند . هنگامی که در «پارک علمی پروفسور بازیما» قدم می زنید گویی تصور می کنید در درون یک کتاب علمی هستید و درباره ی چگونگی پیدایش جهان ، موجودات زنده ، بدن انسان ، فضا و کهکشکان مطالعه می کنید. این پارک در طبقه چهارم مجتمع تجاری وصال در منطقه گردشگری سپاد مشهد واقع شده و همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب پذیرای بازدیدکنندگان گرامی می‌باشد .

 

- چه تعداد نفراتی در مجموعه شما مشغول به کار هستند؟

112 نفر به صورت مستقیم در 2 مجموعه پارک علمی پروفسور بازیما و مجموعه شهر مشاغل کارالند مشغول به کار می باشند.

 

- امکانات اولیه شما در شروع کار چه بود؟

مهم ترین امکان ما ایده خلاقانه و تجربه و دانش فنی پرسنل است که این پتانسیل کمبود منابع مالی را با روش های نو و خلاقانه جبران نماید.

- چه مواردی در پیشرفت شما موثر بوده است؟

حمایت مردم و تشویق بازدید کنندگان مهم ترین عامل پیشرفت ما بوده به طوری که در سال اول بهره برداری، بیش از 80.000 هزار نفر از مجموعه ما بازدید نموده اند.

 

- بازار محصولات شما چگونه است؟

مجموعه ما برای تمام اعضای خانواده با هر سن در سطح و تحصیلات قابل استفاده و جذاب است.

6-در مقام مقایسه با محصولات و یا نمونه های خارجی چه مزیت هایی دارید و اگر بخواهید از 1 تا 20 امتیازی به خودتان در این مقایسه بدهید چند است؟

پارک علمی پروفسور بازیما در خاورمیانه رتبه نخست داشته و شهر مشاغل کارالند رتبه سوم را در خاورمیانه پس از کیدزانیای دبی، و کیدزماندو دارا می باشد.

 

- چه عواملی در پیشرفت و یا رکود کار شما نقش داشته اند؟

در اختیار نداشتن منابع مالی کافی و همچنین فضای استیجاری از مهم ترین عوامل می باشد.

 

- چه توصیه هایی برای توسعه بازار محصول خودتان و رقبایتان در ایران دارید؟

حمایت بخش های دولتی از شرکت های خلاق همچون در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی و تسهیلات مالی با شرایط مناسب و فراهم کردن بستر مناسب جهت تبلیغات با هزینه کم مهم ترین عامل پیشرفت این شرکت ها می باشد.

خلاصه مطلب :
مصاحبه با مدیرعامل شرکت خلاق: توسعه بازی های نوین آفرنی

نوع محتوا: معرفی شرکتهای خلاق