ثبت نام بیمه تکمیلی ویژه شرکت‌های خلاق، دانش بنیان و فناوراطلاعیه های مهم

ثبت نام بیمه تکمیلی

در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور با همکاری پارک فناوری پردیس و بیمه دانا، اعضاء شبکه نوآوری در سراسر کشور می توانند از روز شنبه 24 فروردین تا پایان روز شنبه 14 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام و بهره مندی از خدمات بیمه تکمیلی سال 99-98 اقدام نمایند.

تذکر مهم: پس از مطالعه کامل راهنمای زیر در صورت هر گونه ابهام، دریافت اطلاعات تکمیلی بیشتر و هر گونه مشکلی در مراحل ثبت نام با شماره 37- 76250036 021 (خانم درفکی) تماس حاصل فرمائید.

مزايای این خدمت:

پوشش جامع خدمات درمانی: در این قرارداد سطح جامعی از خدمات درمانی شامل هزینه های بیمارستانی تخصصی و عمومی، زایمان، درمان  نازایی، انواع هزینه های پاراکلینیکی، دندانپزشکی و سایر هزینه های درمانی تحت پوشش قرار دارند.

ارائه تخفیفات ویژه در حق بیمه های هر طرح برای شرکت های دانش بنیان: به موجب انعقاد قراداد تجميعي، نرخ حق بيمه از طريق اين طرح به ميزان قابل توجهي در مقايسه با ساير بيمه‌هاي درمان که براي شرکت‌ها ارائه مي‌شود کاهش يافته است.

بدون محدودیت تعداد پرسنل: به عنوان اصلي‌ترين ويژگي اين طرح مي‌توان به نداشتن محدوديت 50 نفر پرسنل براي شرکت‌هاي طرف قرارداد اشاره کرد؛ که به دليل اين محدوديت همواره شرکت‌هاي کوچک و متوسط از امکان استفاده از خدمات بيمه درمان بي‌بهره بوده‌اند. دراین طرح محدودیتی برای تعداد کارکنان لحاظ نشده است و  به بنگاه‌های کوچک و متوسط امکان می‌دهد صرفاً با رعایت ثبت نام حداقل تعداد 50 درصد از پرسنل لیست بیمه تامین اجتماعی خود، ثبت نام نمایند و با بهبود سطح خدمات‌رسانی به کارکنان خود، پایداری خود را تقویت نمایند.

ارایه سه سطح خدمت برای سلیقه و بودجه های متفاوت: سه طرح خدمات درمان تکمیلی با تعهدات و قیمت متفاوت جهت انتخاب ارایه شده است.

 تحت پوشش قراردادن والدین بیمه شدگان اصلی: کارکنان شرکت هایی که بیمه می شوند می توانند والدین خود را (تا سقف سنی 70 سال) بدون افزایش حق بیمه، تحت پوشش خدمات قرار دهند.

طرح ها:

جدول تعهدات بیمه به شرح جدول زیر می باشد:

حق بیمه طرح الف 105.000 ، طرح ب 92.000 و طرح ج 76500 تومان به ازای هر نفر در یک ماه می‌باشد که در صورت پرداخت نقدی مشمول 10 درصد تخفیف خواهد شد.

 

شرایط عمومی
1.    شرکت‌های عضو پارک های فناوری، دانش بنیان و خلاق، پس از ثبت نام در شبکه نوآوری تهران می توانند بصورت برخط تقاضای ثبت نام و دریافت خدمات بیمه تکمیلی را برای خود و اعضای خانواده‌شان داشته باشند.
2.    افراد صرفا با داشتن بیمه‌گر پایه(تامین اجتماعی یا خدمات درمانی)می‌توانند اقدام به ثبت نام بیمه درمان تکمیلی نمایند.
3.    هر شرکت می تواند کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی تمام وقت خود و اعضای خانواده شان (شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر بیمه شده اصلی) را ثبت نام نماید.
4.    کلیه شرکت‌هایی که متقاضی این طرح هستند موظفند حداقل 50 درصد اعضای پرسنل لیست بیمه تامین اجتماعی خود را جهت بیمه تکمیلی معرفی کنند.

نحوه ی پرداخت حق بیمه
5.    مبلغ حق بیمه توسط شرکت‌های عضو به صورت 35 درصد نقد و درهنگام ثبت نام و مابقی مبلغ بصورت اقساطی حداکثر در 6 قسط دریافت خواهد شد و در هر صورت هر یک از شرکت ها مسئولیت حقوقی ناشی از عدم پرداخت حق بیمه را خواهند داشت.
6.    درصورت پرداخت نقدی، حق بیمه مشمول 10 درصد تخفیف خواهد شد.
7.    بیمه شده های اصلی با هزینه 405.480 ریال برای یکسال تحت پوشش بیمه عمر و حادثه تا سقف 100.000.000 ریال فوت به هر علت و نقص عضو قرار خواهند گرفت، که هزینه آن در ابتدای قرارداد و بصورت برخط دریافت خواهد شد.
8.    ارایه خدمات بیمه 13 ماه است،كه از مورخ 1398/02/05 شروع و در مورخ 1399/03/05 خاتمه مي يابد، و از آن تاریخ به بعد، بصورت سالیانه قابل تمدید خواهد بود 
9.    دوره انتظار براي زایمان 6 ماه و برای بیماریهای مزمن 3 ماه مي باشد.
مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات متقاضیان و پرداخت برخط برای استفاده از خدمات بیمه تا تاریخ 1398/02/14 می‌باشد.
تاریخ شروع پوشش خدمات بیمه تکمیلی از 1398/02/05 خواهد بود، ولیکن بدلیل ثبت نام کشوری و لزوم تجمیع مدارک تمامی شرکت ها، ممکن است با تاخیر 40 روزه ثبت نهایی سامانه بیمه شود. لذا لازم است شرکت ها و افراد ثبت نام شده برای استفاده از خدمات تا قبل از تحویل کارت های درمانی، موارد زیر را مدنظر داشته باشند:
1.    شرکت هایی که پرداخت خود را انجام داده اند، هزینه های پزشکی بیمه شدگان را تا اعلام زمانهای تحویل مدارک نزد خود نگهداری نموده و پس از تعیین زمان و مکان تحویل مدارک، به واحد متولی مراجعه نمایند.
2.    درصورت نیاز به استفاده از خدمات بیمارستانی و بستری، درخواست دریافت معرفینامه را با شماره 021-76250036 و 35 هماهنگ نمایید.

نحوه ثبت نام
1.    از طریق کلیک بر روی لینک ثبت نام در صفحه اصلی سایت شبکه نوآوری تهران (http://tinet.ir) وارد سامانه ثبت نام بیمه شود. (تذکر: چنانچه شرکت عضو شبکه نوآوری تهران (tinet) نمی باشد، ابتدا باید در این سامانه به صورت شخص حقوقی عضو شود. از طریق لینک عضویت در سامانه تینت اقدام گردد)
2.    پس از ورود به سامانه و انتخاب گزینه ثبت‌نام از منوی اصلی، قراردادی که شرکت می تواند در آن ثبت نام نماید نمایش داده می شود

در صورتی که شرکت شما جزو شرکت های مشمول طرح می باشد ولی قراردادی مشاهده ننمودید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
4.    با کلیک بر روی دکمه شروع ثبت نام، توضیحات مربوط به ثبت نام و قرارداد نمایش داده می شود، و لازم است کاربر ضمن مطالعه توضیحات، نیازمندی‌های لازم برای ثبت نام را تهیه نماید، این نیازمندی ها شامل موارد زیر می‌باشد:

  • دانلود و تکمیل نمونه نامه درخواست استفاده از خدمات بیمه تکمیلی در سربرگ شرکت
  • لیست بیمه شرکت که نام بیمه شدگان اصلی باید در آن ثبت شده باشد.
  • دراختیار داشتن اطلاعات کارکنان و خانواده های آنان که متقاضی استفاده از خدمات می باشند، به ترتیب زیر:
    کدملی، تاریخ تولد، نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، جنسیت، وضعیت تاهل، وضعیت استخدام (قراردادی، رسمی، پیمانی، بازنشسته)، شماره همراه و شماره شبا
  • برای فرزندان مونث بالای 18 سال به شرط عدم اشتغال به کار و ازدواج، تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه فرزند باید در مراحل ثبت نام بارگذاری گردد.
  • فرزندان ذکور تحت تکفل تا 22 سال، به شرط عدم اشتغال به کار و ازدواج، می توانند ثبت نام شوند. (در مورد دانشجویان با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل حداکثر تا سن 25 سال تمام و درمورد دانشجویان مقطع دکترا حداکثر تا سن 26 سال تمام تحت پوشش می باشند و نیاز است در مراحل ثبت نام گواهی اشتغال به تحصیل بارگذاری گردد)
  • شرکت می تواند کلیه کارکنان بازنشسته تمام وقت خود را صرفا در ابتدای قرارداد به همراه کلیه افراد خانواده تحت تکفل(همسر و فرزندان) بیمه نماید و نیاز است در زمان ثبت نام تصویر قرارداد کاری تمام وقت یکساله به همراه تصویر صفحه اول دفترچه بیمه گر پایه بارگذاری گردد.

5.    پس از مطالعه موارد فوق بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید، در این مرحله قوانین بیمه برای ثبت نام نمایش داده می شود، پس از مطالعه قوانین و درصورت قبول شرایط، بر روی "با قوانین موافق هستم، انتخاب طرح" کلیک نمایید.

کلیه کاربران محترم متقاضی استفاده از خدمات بیمه تکمیلی توجه داشته باشند که مسئوولیت عدم رعایت ضوابط و ثبت افرادی که واجد شرایط نمی باشند، بر عهده فرد بوده و ضمن حذف این افراد از لیست هزینه‌های پرداختی برای ثبت نام، عودت داده نمی شود.

6.    پس از تایید قوانین، سه طرح بیمه درمان تکمیلی با سطح تعهدات متفاوت و یک طرح بیمه عمر و حوادث نمایش داده می شود، که لازم است شرکت یک طرح بیمه درمان تکمیلی را به همراه طرح بیمه عمر و حوادث انتخاب نموده و بر روی ادامه کلیک نماید.

.    در این قسمت اطلاعات موردنیاز شرکت را وارد و مدارک موردنیاز شامل نامه درخواست استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و لیست بیمه شرکت آپلود گردیده و سپس بر روی ادامه کلیک کنید.
8.    در مرحله بعد نیاز است اطلاعات رابط شرکت برای تعامل با بیمه شامل کدملی، نام و نام خانوادگی، شماره همراه و پست الکترونیک وارد شده و بر روی ادامه کلیک شود.
9.    ورود اطلاعات: در این مرحله کاربر باید اطلاعات متقاضیان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی را به همراه اعضای خانواده یشان وارد نماید. 

                       1.    برای ورود اطلاعات نفرات اصلی (یا همان کارمندان شرکت) بر روی "گزینه افزودن کارمند جدید" در بالای صفحه کلیک نموده و کدملی و سال تولد فرد را وارد نمایید.
                       2.    در صورت صحت اطلاعات وارد شده، مشخصات متقاضی نمایش داده می شود، اطلاعات تکمیلی موردنیاز را  تکمیل نموده و بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید. در صورت نبود ارتباط با سامانه ثبت احوال نیاز است اطلاعات فرد بصورت دقیق و منطبق با اطلاعات شناسنامه و کارت ملی وارد شود.

                     3.    پس از ورود اطلاعات هر فرد و در انتهای ردیف متعلق به فرد در جدول اسامی، با کلیک بر روی دکمه "تحت  تکفل" اطلاعات مربوط به اعضای خانواده هر فرد را وارد نمایید.

در صورت ثبت اطلاعات خاص که نیازمند ارایه مدارک است (مانند ثبت اطلاعات دختر با سن بیشتر از 18 سال)، سامانه پیام لازم برای بارگذاری مدارک را ارسال می کند، که نیاز است سند درخواستی اسکن و بارگذاری گردد.

پس از ورود اطلاعات و تایید راهبر شبکه گزینه پرداخت فعال شده و کاربران می توانند از تاریخ 03 اردیبهشت برای پرداخت به سامانه مراجعه نمایند.