رویداد بازار جهانی محتوا در خردادماه 1398اخبار صنایع خلاق

حضور نمایندگان استودیوهای انیمیشن سازی ایران

نمایندگان استودیوهای انیمیشن سازی ایران با شرکت در بازار جهانی محتوا در مسکو ضمن عرضه و معرفی محصولات خود به دنبال جذب حامیان خارجی برای ادامه پروژه هایشان بودند.
نمایندگانی از ۱۱ استودیوی ایرانی در این بازار که در خرداد ماه دایر بود دیده می‌شدند و چهار استودیو ایرانی فرصت معرفی محصولات جدید خود را برای جذب سرمایه و یا شرکت‌های علاقه مند به همکاری در ساخت این پروژه‌ها پیدا کردند.

استودیوی راه رنگ یک، از شرکت‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بود که از پروژه وولی بولی رونمایی کرد که مجموعه انیمیشنی ۵۲ قسمتی است که در آن داستان ماجراجویی‌های چهار کودک را روایت می‌کند که تلاش می‌کند تا با کمک بهم برخی از مشکلات واقعی دنیای فانتزی خود را حل کنند.
پروژه بعدی حاصل همکاری دو شرکت یار و پاسارگاد بود، فیلم انیمیشنی موسوم به مسافری از دایتیا، که داستانی با مضمونی علمی تخیلی دارد اما در عین حال با انتخاب پسری معلول به عنوان شخصیت اصلی داستان خود تلاش می‌کند تا از نگاهی متفاوت به دنیا نگاه کند.
ارائه سوم هم توسط استدیوی رویان و انیمیشن آنی و مانی انجام شد، مجموعه ۲۶ قسمتی آموزشی که با تمرکز روی توانمندسازی کودکان در روابط اجتماعی و احساسی خود متمرکز است.
آخرین پروژه ایرانی هم انیمیشن پارک دوستی بود، محصول جدید از استودیوی گوزن قرمز که پیش از این با انیمیشن آقای گوزن جوایز متعددی را در جشنواره‌های خارجی از آن خود کرده بود انیمیشنی با تکنیک استاپ موشن که قرار است تا ۲۶ قسمت ساخته شود.
تمامی پروژه‌های اخیر در شرایط پیش تولید یا تولید مقدماتی قرار دارند و سازندگان ایرانی آن امیدوار به یافتن شرکای خارجی برای تولیدات خود هستند.*
(به نقل ازایرنا)
لازم به ذکر است شرکت های مذکور با حمایت دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق و ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد حضوریافتند.