اولین جایزه ملی طراحی بسته بندی صنایع فرهنگیآرشیو اخبار سال 98

جایزه ملی طراحی بسته بندی صنایع فرهنگی

جایزه ملی طراحی به عنوان یک روش برگزیده و تجربه شده در تمام دنیا شناخته شده و به عنوان بهترین راه برای رسیدن و شناسایی ایده های نوآورانه و راه حل های نو و نیز قدردانی از تلاشهای طراحان خبره و دارای فکر نو مورد استقبال طراحان و صنعتگران قرار می گیرد.

یکی از مولفه های مهم در پیشرفت کشورهای توسعه یافته، صنعت بسته بندی است. بسته بندی زیبا، اغوا کننده و جذاب، کیفیت را تحت الشعاع قرار می دهد بگونه ای که بسته بندی را «فروشنده خاموش» می نامند.

عدم اشنایی و گاه بی رغبتی صنعت گران و تولید کنندگان صنایع دستی ومحصولات فرهنگی نسبت به اهمیت، ضرورت و ارزش آفرینی بسته بندی، کمبود دستگاه های صنعتی پیشرفته و ضعف تکنولوژی به روز، عدم رعایت استاندارد های لازم در طراحی و تولید بسته بندی محصولات فرهنگی و... از جمله ضعف های کشور ما در این حوزه است.
از این رو برگزاری این رویدادها و ارزیابی بسته بندی صنایع فرهنگی  می تواند قدم سازنده ای در جهت نیل به این هدف باشد. خصوصا که با این اقدام میتوان رقابتی سالم و حقیقی را برای محصولات ازجهت اکرام مشتری و احقاق حقوق آنها رقم زد. بسیار پیش آمده که محصولی با وجود کیفیت پایین تر به دلایل متعدد همچون تبلیغات از توجه بیشتری در بازار برخوردار می شود و محصولی با کیفیت بالا تنها به دلیل عدم برنامه ریزی و ضعف در معرفی در دست مصرف کنندگان قرار نمی گیرد و در نهایت این ظلم به مشتری و در دید کلی به ضرر تولید ملی خواهد بود. لذا با برگزاری سالیانه این جایزه ملی، ارزیابی  درستی از بسته بندی محصولات فرهنگی به عمل خواهد آمد و باعث رونق رقابت سالم و عملی بین محصولات خواهد گردید که این امر می تواند در آینده ای نزدیک باعث اعتماد مصرف‌کنندگان داخلی به محصولات تولیدی توسط تولید گنندگان ایرانی شود و رونق و بالندگی را برای تولید ملی به ارمغان آورد.

هدف جایزه ملی: گسترش فضای رقابت، نوآوری و خلاقیت در عرضه محصولات فرهنگی در قالب بهترین پوشش و بسته بندی

کسب اطلاعات بیشتر با ورود به سایت زیر:

http://ccpd.ir/