تخصیص 500میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنرآرشیو اخبار سال 98

تخصیص تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر

مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور تخصیص 500 میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، با حضور دکتر ربیعی دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

دکتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ابتدای این مراسم با اشاره به تفاهم نامه های همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور حمایت از طرح های کسب و کار فعال در حوزه فرهنگ و هنر در سنوات گذشته اظهار داشت: نزدیک به یکهزار طرح در قالب تفاهم نامه های همکاری دو مجموعه و حتی خارج از سقف تعیین شده تاکنون مورد حمایت قرار گرفته اند و با انعقاد این تفاهم نامه نیز تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار 500 میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر تخصیص خواهد یافت.

نوراله زاده افزود: بخشی از این حمایت ها مربوط به حوزه تئاتر و حمایت از ساخت و تجهیز خانه های تئاتر و دانش آموختگان این حوزه بود و امیدواریم در تفاهم نامه جدید به این بخش علی الخصوص در شهرستان ها توجه ویژه ای معطوف گردد تا شاهد شکوفایی هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و ترویج نشاط و امید در جامعه باشیم.

دکتر ربیعی، رئیس هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید در ادامه این مراسم ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته توسط دو مجموعه به منظور اعتلای هنر و فرهنگ و نشاط افزایی در جامعه اظهار داشت: ما همواره به دنبال فکرهای بزرگ و کارهای بزرگ هستیم ولی باید گره های کوچک را باز کنیم و این قبیل فعالیت ها الگوی کاری مناسبی برای معرفی کارهای کوچک ولی موثر و تأثیرگذار می باشد.

ربیعی این هم افزایی بین دومجموعه را عامل رونق کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق دانست.

وی افزود: اینکه فرهنگ و هنر کشور خود را به حوزه تمدنی خود گره می‌زنیم کار خوبی است و ارزشهای جامعه را در طولانی مدت استحکام می بخشد.

دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن قدردانی از حضور دکتر ربیعی و حمایت های ایشان از عرصه فرهنگ و هنر گفت: حضور آقای ربیعی برای دولت دلگرمی است. ایشان دارای دغدغه هایی در حوزه مسئولیت کارآفرینی و حوزه های فرهنگی و هنری است. این حضور چشم انداز جدیدی را شکل میدهد که برای دولت آقای روحانی در شرایط سخت فرصت های خوبی فراهم می کند.

صالحی تاکید کرد: اگر از اهالی فرهنگ و هنر توقع ایجاد نشاط و حال خوب برای مردم را داریم باید نگاه مضاعفی به نقشها و جایگاه آنها داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به توجه بر گسست ارتباط بین ملت و حاکمیت ها، گفت: برای اینکه بتوانیم گسست ارتباطات حاکمیت و ملت را کاهش دهیم نیاز به ارتباطات فعال اجتماعی بین آن‌ها داریم.

صالحی با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری گفت: یکی از برنامه های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم حمایت از تولیدات و آثار فرهنگی و خلاق ایرانی است و تاكنون تلاش شده است گام های خوبی برای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر برداشته شود.
وی افزود: براساس این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر كشور فراهم می شود.

سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز ضمن قدردانی از حمایت های صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: در پی همکاری موثر صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر در زمینه رونق بخشیدن به تولیدات فرهنگی و هنری که از اواخر سال 96 آغاز شده بود مبلغ 90 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان فرهنگی و هنری قرار گرفت. امروز با حمایت دولت تدبیر و امید گامی موثر  در تحقق شعار سال رونق تولید برداشته شد و خط اعتباری 500 میلیارد ریالی با هدف توسعه کارآفرینی در این بخش محقق شد.
سیدزاده اظهار داشت: طی سفرهای حمایتی ما با هنرمندانی روبه رو شدیم که استعداد بسیار خوبی دارند همچنین هرساله تعداد زیادی از دانشجویان در رشته های مختلف هنری از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل می شوند. کشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.
سیدزاده در پایان سخنان خود گفت: امید است در سالجاری و بر اساس این تفاهم نامه با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.

در پایان این مراسم دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح تقدیر از فعالیت های دکتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در خدمت به اهالی فرهنگ و هنر قدردانی کرد.
 "به نقل از صندوق کارآفرینی امید"