معرفی شرکت خلاق “ره شتاب مدرن ” شهر توپ

شرکت صنعتی - بازرگانی ره شتاب مدرن فعالیت خود را در سال 1391 در حوزه ی بازی و اسباب بازی آغاز کرده است.  رویکرد ِ این شرکت،  طراحی و تولید محصولات با کیفیت و مفید با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد.

این مجموعه که با نام تجاری Toy City شنا خته می شود هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اسباب بازی ایران و  همچنین به عنوان بزرگترین تولیدکننده توپ های استاندارد استخری در سطح ملی شناخته می شود .

گفتگوی ما با آقای مهدی ضیغمی در خصوص معرفی این شرکت خلاق در حوزه سرگرمی و اسباب بازی است.

کارخانه ما در سال 91 تاسیس شده است. سهامداران اصلی کارخانه به جهت دغدغه‌ای که در زمینه تولید و همچنین دغدغه‌های فرهنگی هر چه بهتر کودکان داشتند سعی نمودند که با ایجاد یک کارخانه هم ارزش افزوده ایجاد نمایند و هم در تربیت هر چه بهتر کودکان با اسباب بازی مناسب نقش ایفا کنند. این کارخانه ابتدا فعالیت خود را با تولید توپ‌های استخری آغاز نمود و از سال 96 محصولات دیگری همچن لگومیل، مگامیل، بولینگ و صندلی کودک را به محصولات خود اضافه نمود. در زمینه توپ‌های استخری این کارخانه بزرگترین تولیدکننده توپ‌های استخری در سطح ملی و حتی در خاورمیانه است.

 

-  توضیحی در خصوص حوزه فعالیتتون بفرمایید؟

شرکت صنعتی - بازرگانی ره شتاب مدرن  در حوزه ی بازی و اسباب بازی فعالیت دارد.  این مجموعه که با نام تجاری(شهر اسباب بازی) Toy City شناخته می شود هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اسباب بازی ایران و  همچنین به عنوان بزرگترین تولیدکننده توپ های استاندارد استخری در سطح ملی شناخته می شود . کارخانه ما همواره برای تولید اسباب بازی و بازی های مفید فکری - حرکتی به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به عنوان رسالت اصلی خود توجه دارد.

شرکت ما همچنین فعالیت‌هایی را در زمینه استفاده از توپ‌های استخری برای حلوگیری از تبخیر آب‌های سطحی داشته است. سالانه میلیون‌ها لیتر از منابع آب‌های سطحی شامل استخرها، سدها و دریاچه‌ها تبخیر می‌شود که حجم قابل توجهی است. ایران جزء مناطق خشک و نیمه‌خشک دنیا به حساب می‌آید. میزان بارندگی در ایران یک سوم متوسط جهانی و  میزان تبخیر آب در ایران سه برابر متوسط شاخص جهانی است. در دنیا برای جلوگیری از تبخیر روش‌های متنوعی شامل استفاده از سایه‌بان، اجسام شناور و روش‌های شیمیایی به کار گرفته شده است. یکی از معمول‌ترین شیوه‌ها استفاده از توپ برای پوشاندن سطح آب‌های سطحی است که در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا استفاده شده است. شرکت ما در همین راستا تلاش برای استفاده از توپ‌های استخری به این منظور را در فعالیت‌های خود قرار داده است و در همین راستا پروژه‌ای را در شهر جعفریه اجرایی کرده است که توانسته درصد قابل ملاحظه‌ای از تبخیر یک استخر کشاورزی را کاهش دهد. این مجموعه هم‌اکنون نیز در تلاش است تا بتواند که این پروژه را در استخرهای دیگر اجرایی نماید تا بتواند سهمی ناچیز در زمینه حفظ منابع آبی کشور ایفا کند.

 

 

- دغدغه و تمرکز اصلی شما در حوزه سرگرمی چه مواردی است؟

دغذغه اصلی ما تربیت فرزندان با وسایل بازی ایمن است و به همین جهت به استاندارد اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم.

 

- شما در حوزه صادرات نیز ورودی داشته اید؟

بله به بسیاری از کشورهای همسایه و منظقه مانند عراق، ترکیه، امارت، عراق، افغانستان، اردن و ... محصولات ما صادر شده است.

 

 

- آماری از بازار و بازخورد مخاطبانتان دارید؟

ما در زمینه توپ استخری کاملا شناخته شده هستیم. بازخوردگیری از مخاطب برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. ما برای تولیدتوپ پروژه‌ای تحقیقاتی با همکاری دانشگاه شریف و تربیت مدرس انجام دادیم که یک سال و نیم به طول انجامید و با بازخوردگیری از بازار، تغییراتی در محصول تولیدی صورت گرفت.  محصولات دیگرمان به غیر از توپ نیز با استقبال خوبی همراه بوده است.

 

 

- انتظارات شما درخصوص حمایت‌های برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق چیست؟

یکی از اصلی ترین دغدغه‌های تولیدی‌ها تامین سرمایه است. در زمینه حمایت از شرکت‌های خلاق در خصوص تسهیلات و ضمانتنامه‌ها مصوبات خوبی وجود دارد اما در عمل مصوبه‌ها اجرا نمی‌شود و تولیدی ما برای دریافت تسهیلات دچار مشکلات زیادی می‌شود.

همچنین اگر این زیست بوم بتواند در زمینه معرفی فعالیت‌های ما به مقامات بالادستی برای مثال همین پروژه جلوگیری از تبخیر سطحی فعالیتی داشته باشد کمک بسیار مهمی به ما نموده است.

خلاصه مطلب :
طراحی و تولید محصولات با کیفیت و مفید اسباب بازی

نوع محتوا: معرفی شرکتهای خلاق