معرفی شرکت خلاق “آوین سرگرمی آویژه”

شرکت خلاق «آوین سرگرمی آویژه» به عنوان اولین شرکت فرهنگی در پارک علم و فناوری خراسان شناخته می‌شود و کمتر دانش‌آموزی را میتوان در سطح شهر مشهد یافت که از برنامه‌ها و محصولات آوین بهره نبرده باشد. «آوین» مفتخر است که سالانه ۴۰ هزار دانش‌آموز را در برنامه‌های علمی-تفریحی خود پوشش می‌دهد و طعمِ لذت با علم را به کمک آزمایش‌های جذاب و سیستم های آموزشیِ خلاق خود ارایه می‌نماید.

محمدحسین روحانی، (ریاست هیئت مدیره) این مجموعه  است و در خصوص تاریخچه ایجاد این موسسه می گوید:

شرکت آوین بر اساس تجربیات چندین ساله ما در حوزه آموزش های مکمل در بدنه سازمان های دولتی بنا شده است. پس از مدتی و با جدا شدن من و همکارم از بدنه سازمان های دولتی  و با دریافت حمایت پارک علم و فناوری خراسان ( مرکز رشد فناوری های فرهنگی)، استارتاپ خود را بنا نهادیم و به مرور سه نفر دیگر نیز به عنوان سهام دار و عضو هیئت مدیره پذیرفته شدند و بعد از دریافت بازخوردهای کافی و موفقیت محصولات، به مرحله رشد یافته و دریافت مجوز خلاق از معاونت علمی ریاست جمهوری نائل آمدیم.

 

- فعالیت آوین چیست؟  

شرکت آوین بصورت کلی در دسته بندی های زیر به مخاطبین مختلفی مانند مدارس و مراکز آموزشی و همچنین به خانواده ها به عنوان end user خدمات ارایه می نماید:

  • ارایه آموزش های خلاق و آزمایش های علمی تحت عنوان پروژه آزمایشگاه سیار
  • طراحی و برگزاری تورهای علمی و تفریحی داخلی و خارج از کشور
  • طراحی و پیاده سازی سیستم های آموزشی مختلف تحت عنوان برندهای «دانشمندکوچولو»، «دیپلمات کوچولو»، «فیلسوف کوچولو»، «کارآفرین شو» و به تازگی دوره «دیجیتال کیدز» که در این موارد از پتانسیل شرکت ها و استارتاپ های مختلف بهره می بریم.
  • طراحی و تولید بازیهای رومیزی مطابق با اهداف یادگیری سازمان ها و شرکت ها بصورت B2B
  • طراحی و تولید اپلیکیشن های مختلف با محوریت آموزش های خلاق و بخصوص بر اساس فناوری واقعیت افزوده (Augmented reality)
  • انجام طرح های پژوهشی و تولید محتوا در حوزه آموزش های خلاق ویژه مدیران ارشد سازمان ها به کمک روش Learning by doing و بازی های مدیریتی
  • پیاده سازی «مزرعه کودک» به منظور پیاده سازی 10 مهارت آموزشی مرتبط با طبیعت و افزایش تعامل کودکان با انواع منابع مختلفی که در طبیعت وجود دارد و باعث یادگیری هایِ موثری می شود.
  • پیاده سازی نمایشگاه های علمی-تفریحی
  • ارایه مشاوره های محتوایی و فنی در زمینه طراحی پارک های موضوعی (theme park) به بخش خصوصی و دولتی

 

- چه دسته بندی از سرگرمیها در آوین فعال هستن؟

شرکت آوین در زمینه پیاده سازی سرگرمی ها در قالب سناریو های آموزشی، بازی های رومیزی و طراحی سناریوهای گیمیفیکیشن برای استفاده در پارک های موضوعی و مراکز علمی-تفریحی فعالیت می کند.

 

- چند نمونه از پروژه های موفق خودتون رو شرح میدین؟

در این سال ها پروژه های مختلفی را پیاده سازی کردیم که منجمله می توانیم بصورت خاص به طراحی یک سیستم آموزشی جامع برای پوشش ضعف های آموزش و پرورش اشاره نماییم که تحت عنوان «دانشمند کوچولو» شناخته می شود و خوشبختانه از امسال نمونه تجاری سازی آن در بدنه آموزش و پرورش با مجوز رسمی در مقطع پیش دبستان و دبستان در شهر مشهد راه اندازی شده است و به زودی می تواند این سیستم آموزشی در مدارس مختلف سطح کشور پیاده سازی شود و ما برای این انتقال فناوریِ آموزشی آمادگی کامل داریم. همچنین «آزمایشگاه سیار» هم به عنوان یک نوآوری توانسته به مدارس بیشتری در سطح شهر و استان خدمات ارایه دهد و در مواردی به سازمان های مختلف در تهران نیز خدمات جذابی ارایه کرده ایم که یک نمونه آن بر اساس یک قرارداد یک ساله در «باغ کتاب تهران» پیاده سازی شد. در پروژه های مختلف در کشور نیز مشاور فنی و محتوایی بوده ایم که این پروژه در حوزه های طراحی و پیاده سازی رصدخانه ها و مراکز علمی و نجومی و science center ها بوده است.

 

- بازار مخاطبان شما چه میزان است؟ آیا بازخوردی از محصولاتتون داشتین؟

بازار مخاطبین ما تمام دانش آموزان 6 تا 12 سال هستند که احتمالا آموزش های فعلی نتوانسته است رضایت و جذابیت چندانی برایشان بوجود بیاورد. به لحاظ کمیت به جرات می توان گفت که سالانه بیش از 40 هزار خدمت  آموزشی حضوری ارایه می دهیم و در کنار این خدمات غیرحضوری و محصول محور هم وجود دارد.  ما بر اساس نیازسنجی مخاطبین محصولات و خدمات جدیدی طراحی می کنیم که اغلب مورد رضایت مخاطبین مان بوده است و البته می توان گفت که ریسک پذیری شدیدی که داشته ایم بسیار به دل مخاطبین مان نشسته است و همیشه حامی مان بوده اند.

مراجعه به وب سایت

 

خلاصه مطلب :
دانشمند کوچولو در آوین سرگرمی آویژه

نوع محتوا: معرفی شرکتهای خلاق