اخذ خدمات صادراتی از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوریآرشیو اطلاعیه های سال 98

ارزیابی آمادگی صادرات شرکت های خلاق

به اطلاع شرکت های خلاق می رساند با توجه به اینکه تسهیل فرآیند صادرات کالا و خدمات و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های خلاق می باشد، کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی بر آن دارد تا با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش در جهت توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه گردد. از جمله این خدمات می تواند به مشاوره صادرات و واردات، اعزام و پذیرش هیأت های تجاری، حضور در پاویون ملی در نمایشگاههای خارج از کشور، حضور مستقل در نمایشگاههای خارجی و پرداخت کمک هزینه های عضویت در وبسایت های B2B را اشاره کرد.

 بدین منظور جهت دریافت خدمات از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، شرکت در ارزیابی آمادگی صادرات (ERA) و تکمیل فرم ارزیابی در سایت ERA.tesc.ir الزامی بوده و خدمات صادراتی بر اساس نتایج این ارزیابی به شرکت‌ها ارائه می‌گردد.

شایان ذکر است در ارزیابی آمادگی صادرات  به طور کلی شاخص هایی مانند دارا بودن بازار داخلی، داشتن برنامه و اهداف جامع صادراتی مدون، وجود زیرساخت های کافی به منظور صادرات مانند وبسایت های دو زبانه و ...، دارا بودن گواهینامه های و استانداردهای بین المللی، بسته بندی مناسب کالا، وجود تحقیقات بازار بین المللی  و ... مورد توجه قرار خواهند گرفت که بدیهی است برای احراز صلاحیت لازم، شرکت های متقاضی در خصوص شاخص های مطرح شده، پیش از ارزیابی آمادگی نسبی لازم را به دست آورده باشند.

شماره تماس جهت اطلاعات بیشتر: 63103315 (اقای ناصری)