شتابدهنده صادراتی صنایع خلاق جزیره کیش به زودی آغاز به کار می کند اخبار صنایع خلاق

شتابدهنده صادراتی صنایع خلاق جزیره کیش به زودی آغاز به کار می کند

به گزارش فرینا، «سید سجاد نوری» با اعلام این خبر افزود: این تفاهم نامه همكاری امروز (چهارشنبه) بین «دانشگاه صنعتی امیرکبیر»، «دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» و «سازمان منطقه آزاد کیش» امضاء شد.
نوری درباره این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه در راستای استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های علمی و نواورانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ظرفیت ها و امکانات سازمان منطقه آزاد کیش در جهت استقرار و فعالیت شرکت های خلاق، دانش بنیان و نوآور در جزیره کیش با تأکید بر تجاری سازی بین المللی، تقویت صادرات محصولات و خدمات خلاق و دانش بنیان منعقد شد.
او انعقاد این تفاهم نامه را سرآغازی برای توسعه فعالیت های مبتنی بر صنایع خلاق به ویژه شتابدهنده های صادراتی در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی دانست و افزود: جزیره کیش به واسطه زیرساخت های مناسب؛ پایلوت فعالیت های صادراتی صنایع خلاق با استفاده از ظرفیت های مناطق آزاد معرفی خواهد شد.
مدیر توسعه صنایع فرهنگی و خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد ابراز امیدواری کرد بعد از امضاء این تفاهم نامه؛ تا پایان سال 98 مرکز شتابدهی و نوآوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر با هدف تجاری سازی بین المللی و تقویت صادرات صنایع خلاق در برج فناوری و نوآوری جزیره کیش فعالیت خود را آغاز کند و پس از آن کلیه صاحبان محصولات خلاق و دانش بنیان بتوانند از خدمات این شتابدهنده جهت تسهیل صادرات استفاده نمایند.
گفتنی است؛ این تفاهم نامه همكاری بین «محمدرضا رستمی» معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «غلامحسین مظفری» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و «سید احمد معتمدی» رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر امضاء شد.