اختتامیه رویداد صنایع خلاق نوگاماخبار صنایع خلاق

اختتامیه رویداد صنایع خلاق نوگام در زاهدان

در دومین دوره از جشنواره ملی صنایع خلاق،در بخش رویداد صنایع خلاق نوگام از تاریخ 1 الی 3 آبان 98،از ۴۲،ایده ارائه شده ۱۴ ایده برتر به مرحله کارتیمی راه یافته و به رقابت پرداختند. هر تیم در مراسم اختتامیه ۵ دقیقه زمان اختصاص یافته بود تا به ارائه طرح خود بپردازد و پس از آن داوران در بازه زمانی ۳ دقیقه ای طرح!ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند. در پایان ایده عقاب با موضوع بررسی مشکلات اضطراب و حل آن با بازی، توانست مقام نخست را کسب کند. همچنین دو تیم خان هفتم و بازی بازماندگان  با رای داوران رتبه دوم مشترک  را کسب نمودند. همچنین ه‍ئیت داوران تیم وش رنگ را بعنوان ایده سوم برتر انتخاب کردند.
در پایان مهمان ویژه اختتامیه دومین جشنواره ملی صنایع خلاق، آقای ایمان داودیان،،مدیر فضای کار اشتراکی زاویه، به سخنرانی پرداختند.

در اختتامیه این جشنواره که جمعه سوم آبان در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد،سه تیم برتر رویداد صنایع خلاق نوگام معرفی شدند‌.همچنین

۱۰ اثر در بخش مسابقه انیمیشن نوگام
۴۰ اثر در بخش صدا و دوبله نوگام
 به بخش داوری مسابقات رسیدند که سه تیم برتر مسابقات معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.
در دومین دوره مسابقه طراحی نیمروز که به صورت کارگاه مسابقه از تاریخ ۲۰ مهر الی ۱ آبان برگزار شده بود از ۸ تیم شرکت کننده ،سه تیم برتر معرفی و تقدیر شدند‌. گفتنی است دومین جشنواره ملی صنایع خلاق نوگام،  از تاریخ ۱ الی ۳ آبان در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

تیم اول  دومین مسابقه کارگاه معماری نیمروز

نفرات برتر اولین مسابقه انیمیشن نوگام

نفرات برتر اولین مسابقه دوبله و صدا نوگام

همچنین در حاشیه این رویداد، چهار مجموعه جدید در جهت توسعه فضاهای کاری صنایع خلاق در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان شروع به کار کرد.

این چهار مجموعه در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با حضور محمدحسین سجادی نیری، دبیرستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افتتاح شد.

صبح روز چهار شنبه یکم آبان ماه با حضور دکتر محمد حسین سجادی نیری،مجموعه ی فناوران یک و فناوران دو با محوریت فضاهای کارگاهی، مجموعه ی نوآوران دو با محوریت فضاهای کسب و کارهای نوین، دپارتمان پویانمایی و ساخت بازی های رایانه ای، دپارتمان سنگ های قیمتی،مجموعه ی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با تکیه بر خلاقیت شرکت ها و واحد های مستقر و همچنین برسی دقیق پتانسیل های موجود در استان سعی در توسعه ی دقیق و هوشمندانه ی فضاهای کسب و کار داشته تا با استفاده از دانش موجود در استان بتواند بر مشکلات حاکم بر استان فائق آید.