نمایشگاه بین المللی بازی های رومیزی در آلمانآرشیو اخبار سال 98

حضور شرکت خلاق فربود انگاره در نمایشگاه اسن آلمان

بزرگترین نمایشگاه بین المللی بازی های رومیزی هر سال در شهر اسن آلمان برگزار می شود که امسال برای اولین بار ناشران ایرانی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند. فربود انگاره به عنوان تنها شرکت خلاق ایرانی در حوزه بازی های رومیزی، دو بازی «زار» و «شاه دزد وزیر» را در این نمایشگاه معرفی و عرضه کرد.
میهمانانی از ده ها کشور در غرفه فربود انگاره حضور پیدا کردند و بازخوردهای مثبتی از این بازی ها در شبکه های اجتماعی، وبسایت ها و وبلاگ های خود ارائه کردند و در روزهای آتی نیز شاهد نقد و بررسی های بیشتری از سوی علاقمندان و کارشناسان بازی های رومیزی خواهیم بود.


یکی از مهم ترین برنامه های فربود انگاره در نمایشگاه، نشست تخصصی پیرامون بازار ایران با موضوع «بازار بازی‌های رومیزی ایران - یک بازار ناشناخته و رو به رشد» بود. نمایندگانی از فربود انگاره، دورهمی و فکرکده در این نشست حضور پیدا کردند و درباره وضعیت بازار بازی های رومیزی در ایران صحبت کردند. پرسش و پاسخ، بخش پایانی این نشست بود که با استقبال گرم مخاطبان همراه شد.


مذاکرات مثبتی نیز میان ناشران ایرانی و خارجی صورت گرفت که می تواند نقطه آغازی بر تعاملات بین المللی فعالان بازی های رومیزی در ایران باشد.
امیدواریم با حمایت هایی که از این صنعت رو به رشد و بزرگ در ایران و جهان صورت می گیرد، ورود بازی های رومیزی ایرانی به بازارهای جهانی تسهیل شود و از ظرفیت های طراحی و تولید در ایران که مورد استقبال بی نظیر علاقمندان این حوزه در سراسر دنیا قرار گرفته است در جهت معرفی فرهنگ ایرانی و هم چنین صادرات و ارزآوری استفاده شود.