خدمات صادراتی از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوریآرشیو اطلاعیه های سال 98

شرکت های خلاق چگونه می توانند از خدمات صادراتی بهره مند شوند؟

به اطلاع شرکت های خلاق می رساند با توجه به اینکه تسهیل فرآیند صادرات کالا و خدمات و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های خلاق می باشد، کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش برای توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه گردد.

از جمله این خدمات می توان به اعزام و پذیرش هیأت های تجاری، حضور در پاویون ملی در نمایشگاههای خارج از کشور، حضور مستقل در نمایشگاه­های خارجی، اعطای یارانه سود تسهیلات، ارائه کمک هزینه تحقیقات بازار بین المللی و پرداخت کمک هزینه های تهیه اقلام تبلیغاتی بین المللی و عضویت در وبسایت های B2B اشاره کرد.

 بدین منظور جهت دریافت خدمات فوق­الذکر از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، ثبت نام و شرکت در ارزیابی آمادگی صادرات (ERA) و تکمیل فرم ارزیابی در سایت ERA.tesc.ir الزامی بوده و خدمات صادراتی بر اساس نتایج این ارزیابی به شرکت‌ها ارائه می‌گردد.

شایان ذکر است در ارزیابی آمادگی صادرات  به طور کلی شاخص هایی مانند دارا بودن بازار داخلی، داشتن برنامه و اهداف جامع صادراتی مدون، وجود زیرساخت های کافی به منظور صادرات مانند وبسایت های دو زبانه و ...، دارا بودن گواهینامه های و استانداردهای بین المللی، بسته بندی مناسب کالا، وجود تحقیقات بازار بین المللی و ... مورد توجه قرار خواهند گرفت. بدیهی است برای احراز صلاحیت لازم، شرکت های متقاضی در خصوص شاخص های مطرح شده، پیش از ارزیابی آمادگی نسبی لازم را به دست آورده باشند.