دومین دوره «صفر تا صد صادرات»آرشیو اطلاعیه های سال 98

دومین دوره «صفر تا صد صادرات» / 70 درصد تخفیف ویژه شرکت های دانش بنیان و خلاق

بسیار بعید به نظر می‌رسد که شرکت تولیدی یا خدماتی وجود داشته باشد که به دنبال افزایش سهم بازار خود نباشد. چرا که با بالا رفتن سهم بازار، نه تنها از کاهش تولید جلوگیری می‌شود بلکه با افزایش آن، از هزینه‌های تولید به ازای هر محصول کاسته می‌شود. طبیعی است که در کشورهایی که جمعیت محدودی دارند یا دچار اقتصاد رکودی شده‌اند، تنها راه موثر در افزایش سهم بازار، صادرات و جذب مشتریان خارجی است. از سوی دیگر برای کشوری مثل ایران، کسب درآمد ارزی، برای شرکت‌های صادرکننده بسیار جذاب است.

در اولین دوره که با نام «صادرکننده‌ی برتر» برگزار شد، در ۱۴ موضوع مختلف، طی ۱۱۰ ساعت دوره آموزشی سعی کردیم تا نکات آموزشی مورد نیاز شرکت‌ها را در اختیارشان بگذاریم. خوشبختانه استقبال خوبی از سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق صورت گرفت.

طی نظرسنجی‌هایی که در دوره‌های مختلف از شرکت‌کنندگان دوره‌ها انجام شد، یک سری ایرادات کار مشخص شد: اول از همه فضای آموزشی دوره‌ها بود که مرتبا عوض می‌شد و بعضا کیفیت مناسبی هم نداشت. الحمدلله این مورد به کلی برطرف شده و فضای آموزشی جدید کریدور مهیا گردیده است.

دوم اینکه زمان دوره‌ها با میزان مطالب تناسب نداشت و انتهای دوره‌ها، اساتید با سرعت زیاد از روی مطالب رد می‌شدند. برای حل این مشکل هم سعی کردیم تا دوره‌ها را با رعایت میزان زمان لازم (نه کم و نه زیاد) برگزار کنیم تا همه مباحث اصلی پوشش داده شود و نکات مهم، برای شرکت‌کنندگان مغفول باقی نماند. گرچه باز هم ادعایی در مورد اینکه تمام مطالب آموزشی موجود در دنیا راجع به انجام صادرات موفق ارائه می‌شود، نداریم.

دست آخر اینکه دوره‌ها با هم هماهنگی لازم را نداشتند. پس ما تصمیم گرفتیم این بار، دوره‌ها را طی چند فرآیند اصلی صادرات شامل فرآیندهای بازاریابی، بازرگانی، قانونی، مالی و حقوقی، به صورت صفر تا صد و هماهنگ‌تر از گذشته آموزش دهیم تا نکته مبهمی برای شرکت‌کنندگان باقی نماند و پس از پایان دوره‌ها، بتوانند تأثیر بیشتری در صادرات شرکت‌های خود داشته باشند. تقویم آموزشی تمامی این فرآیندها در تصویر زیر مشخص شده است.

 

 

حضور در کارگاه‌های آموزشیِ فرآیندهای بالا، هر کدام به تنهایی می‌تواند برای شرکت‌ها راهگشا باشد و به همین علت هر کدام از فرآیندها به تنهایی قابل ثبت‌نام هستند. از سوی دیگر، این فرآیندها مکمل یکدیگرند. یعنی اگر شرکتی بتواند بازاریابی خوبی داشته باشد ولی مراحل بازرگانی (ثبت اسناد، گمرک، حمل‌ونقل و ...) را نداند، یا اینکه از قوانین فعلی کشور و محدودیت‌های موجود در صادرات خبر نداشته باشد، یا نتواند ارز حاصل از صادرات خود را دریافت کند و یا در دعواهای حقوقی با طرف تجاریِ خود به مشکل بربخورد؛ در هر صورت نتوانسته است صادرات موفقی داشته باشد. پس ما پیشنهاد می‌کنیم تا شرکت‌ها، بسته جامع آموزشی را به صورت یکجا خریداری نمایند.

ضمنا یادآور می‌شود که بسیاری از مباحث مربوط به امر صادرات، شباهت فراوانی به مباحث حوزه واردات دارد و در برخی موارد لازم است تا حدودی به مباحث حیطه واردات نیز پرداخته شود. همچنین لازم به ذکر است که به جهت جلوگیری از کاهش بازدهی کارگاه‌های آموزشی، ظرفیت ثبت‌نام در این بسته آموزشی، تنها ۲۰ نفر می‌باشد.

کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، ۷۰ درصد از مبلغ حضور نیروهای فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را در دوره‌های آموزشی صادراتی، تا سقف ۲ میلیون تومان در سال مورد حمایت قرار می‌دهد. برای دریافت کد تخفیف، با مسئول آموزش «مرکز تخصصی آموزش و مشاوره اپوایزر» با شماره تلفن 09103140086 تماس بگیرید. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید