ثبت‌نام دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوقاخبار صنایع خلاق

دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

نسل جدید معلمان، محیط‌های یادگیری را با روش‌های ابتکاری و دوست‌داشتنی مدیریت می‌کنند. مجموعه‌های نوپا، با نوآوری‌های جذاب روش‌های تربیت و یادگیری را کارآمدتر کرده‌اند. پژوهش‌گران و متفکرینِ دغدغه‌مند، به دنبال یافتن پاسخ‌های مؤثر برای مسائل نظام تعلیم و تربیت هستند. الگوهای آموزشی و تربیتی نوینِ بومی، در شهرها و روستاهای مختلف کشور سر برآورده‌اند؛ و زنان و مردانی بزرگ، با عزمی راسخ فرصت‌هایی کم‌نظیر برای رشد کودکان در روستاهای دورافتاده و مناطق صعب‌العبور فراهم آورده‌اند.

چهارسوق، اجتماعی است برای تجلی حرکت‌های امیدبخش و نوآورانه آموزشی و تربیتی؛ محلی برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجارب. چهارسوق شبکه فعالان تحول‌خواه تعلیم و تربیت است برای شبکه‌سازی و هم‌افزایی میان معلمان، دانشجویان، مدیران، فعالان فرهنگی، مدارس، مؤسسات، اهالی رسانه و حتی دانش‌آموزان و والدین دغدغه‌مند در حوزه تعلیم و تربیت.

«چهارسوق» در سال ۱۳۹۲ توسط جمعی از معلمان و فعالان حوزه آموزش برای ارائه تجارب بومی تعلیم و تربیت در قالبی شایسته و تأثیرگذار متولد شد. شعار چهارسوق، «هم‌افزایی برای تحول در آموزش» است؛ یعنی «شناسایی، شبکه‌سازی و توان‌مندسازی فعالانی که در حال شکل‌دهی به تجربه‌ها و نظریه‌های بومی تعلیم و تربیت هستند».

چهارسوق به تدریج رشد کرده و اکنون به کانون شکل‌گیری یک شبکه مردمی گسترده و اثرگذار در حوزه آموزش تبدیل شده است. چهارسوق در حال حرکت به‌سوی شکل‌دهی جامعه فعالان تحول‌خواه تعلیم و تربیت است. جامعه چهارسوق از اعضای حقیقی و حقوقی متنوعی تشکیل خواهد شد که دغدغه مشترک‌شان، تحول‌خواهی بومی در نظام آموزشی است. چهارسوق در این مسیر ضمن تاکید جدی بر پذیرش تنوع دیدگاه‌ها، به‌طور کلی به مبانی بومی و اسلامی در تعلیم و تربیت توجه دارد و اسناد بالادستی مرتبط با نظام تعلیم و تربیت را به‌عنوان چهارچوب‌های کلاندر مسیر این حرکت مدنظر قرار می‌دهد. جامعه چهارسوق به‌تناسب نیازهای فعالان تعلیم و تربیت در داخل و خارج از کشور، عناصر و پدیده‌هایی را در درون خود تعریف خواهد کرد و تلاش می‌کند منابع موردنیاز برای اجرایی‌شدن این عناصر را فراهم آورد.

رویداد چهارسوق با حضور صدها شرکت‌کننده از سراسر کشور، بزرگترین گردهمایی مردمی فعالان تعلیم و تربیت کشور است. بخش سخنرانی‌های چهارسوق همواره یکی از بخش‌های جذاب و پرطرفدار چهارسوق بوده است. سخنرانان چهارسوق از میان داوطلبانی انتخاب می‌شوند که در حوزه تعلیم و تربیت دارای نظریه، تجربه یا ایده بومیِ نوآورانه، ارزشمند و امیدبخش باشند. در رویدادهای چهارسوق، ده‌ها سخنرانی توسط طیف وسیعی از افراد مرتبط با حوزه آموزش نظیر معلمان موفق، مدیران ارشد نظام آموزشی، اساتید دانشگاه، نویسندگان و طراحان ارائه شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلیک کنید

«شبکه‌سازی» میان فعالین تعلیم و تربیت، به‌عنوان فعالیت محوری رویداد چهارسوق مورد توجه قرار دارد. این توجه در رویدادهای اخیر به‌طور ویژه مدنظر قرار گرفته است. با توجه به تجربه قبلی و مرجعیت سخنرانان پیشین چهارسوق در فضای مخاطبان رویداد، این عزیزان به‌عنوان تسهیل‌گر شبکه‌سازی در حوزه موضوعی فعالیت خود همراه چهارسوق هستند.