ویژه نامه نوروزی زیست بوم خلاق منتشر شدآرشیو اخبار سال 98

ویژه نامه نوروزی زیست بوم خلاق منتشر شد

هشتمین شماره فصلنامه زیست بوم خلاق (نوروز 1399)، با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.

در ابتدای این شماره، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق در سال 98 و فهرستی از خدمات و حمایت های ارائه شده توسط این دبیرخانه به شرکت های خلاق درج شده است.

در ادامه و در بخشی از سرمقاله نوروزی این ویژه نامه آمده است:

"خلاقیت انسان، به‌عنوان منبع اقتصادی نامحدود در نظر گرفته‌شده است. منبعی که می‌تواند مبنای توسعه اقتصادی دانش‌پایه برای آفرینش نسلی از دانش، نوآوری و ارزش باشد؛ یعنی با نگاهی به ویژگی‌های صنایع فرهنگی و خلاق که رشد سریع و نوآوری، متکی بر استعداد انسانی، تنوع بسیار بالا، عدم نیاز به پیچیدگی‌های فناورانه، واکنش مناسب به تغییرات و قدرت انتقال پیام بالا از آن جمله‌اند؛ درمی‌یابیم که چرا این صنایع می‌توانند کاندیدای مناسبی برای توسعه اقتصادی در نظر گرفته شوند."

همچنین در این ویژه نامه مجموعه های زیر با ارائه مطالب ویژه همکاری داشته اند:

- هلدینگ رسانه ای دیده بان
- بنیاد ملی بازی های رایانه ای
- انجمن موسسات مد و لباس کشور
- خانه انیمیشن
- پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری
- وب سایت اکوموتیو

در ادامه این فصلنامه مصاحبه هایی با تعدادی از شرکت های خلاق پذیرفته شده در این برنامه درج گردیده است و محصولات و خدمات خلاق آنها معرفی شده است.

ویترین معرفی اپلیکیشن های خلاق ایرانی، اخباری در خصوص صنایع خلاق و فرهنگی در سال 98 و معرفی کتاب های جذاب در حوزه مدیریت کسب و کار از بخش های دیگر این ویژه نامه می باشد.

فایل pdf ویژه نامه را اینجا دریافت کنید.