امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزانآرشیو اخبار سال 99

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

به منظور تحقق سیاستهای کلان برنامه توسعه علمی و فناوری کشور و حمایت از توسعه زیست بوم و اقتصاد نوآور و خلاق در شاخه آموزش و ارتقاء توانمندی های فردی در حوزه دانش آموزی به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی رشد پایدار علمی و فناوری کشور؛ با هدف ترویج، شناسایی و حمایت از فرآیندهای توسعه و تجاری سازی ایده ها و طرح های شکل گرفته در این حوزه، تفاهم نامه ای بین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضاء شد.

 

توسعه پایدار زیرساخت زیست بوم نوآوری و خلاقیت از طریق:

ایجاد نهادهای لازم نظیر مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، انجمن ها و ... در حوزه دانش آموزی و معلمین، ترویج و اطلاع رسانی در خصوص زیست بوم خلاقیت و نوآوری؛ برگزاری کارگاه های آموزشی، اردو، همایش و جشنواره دانش­آموزی مشترک در زمینه خلاقیت و نوآوری از اهداف اصلی این تفاهم نامه است.

 

توافق شده است تا اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهنده­های حوزه دانش آموزی و معلمین، ارائه مشو­ق­های حمایتی به استارت آپ­ها و همکاری در پیاده سازی و اجرای آزمایشی طرح ها و ایده های استارت آپی برای دریافت بازخورد و تحلیل کسب و کار و بازار هدف با ستاد نرم و هویت ساز همکاری نماید.

همچنین ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز نیز در جهت تسریع صدور مجوز خلاق یا سایر مجوزهای مرتبط برای کسب و کارهای واجد شرایط و مساعدت در بسترسازی تامین مالی کسب و کارهای نو با اتحادیه همکاری می نماید.