معرفی بازی پانتولاین - شرکت سیویتاس

شرکت خلاق شهراندیشان فناور مهام (سیویتاس) در حوزه طراحی و اجرای بازی های محیطی، شهرخلاق و گیمیفیکیشنِ شهری فعال است. سیویتاس با توجه به ایامی که مردم عزیزمان بنا به توفیقی اجباری، اکثر زمان خود را در خانه و به همراه خانواده خود سپری می کنند، اقدام به طراحی و اجرای بازی پانتولاین (پانتومیمِ آنلاین) در بستر اینستاگرام کرده است.

این بازی از هفته آخر اسفند سال 98 ، شب های فرد ساعت 9 در صفحه اینستاگرامی این شرکت به آدرس @civitas_ir برگزار می شود. روند بازی به این شکل است که عبارت مورد نظر برای پانتومیم، تصویرسازی شده و به صورت گرافیکی در استوری صفحه اینستاگرامی منتشر می شود. بازیکنان اجازه سوال پرسیدن و حدس زدن از ادمین صفحه را با استفاده از استیکر  question box در اینستاگرام دارند و تک به تک حدس ها و سوالات آن ها پاسخ داده شده و در استوری منتشر می شود تا همه بازیکنان ببینند. جواب معما و لیست افرادی که توانسته اند پاسخ را بیابند ظهرِ فردا، منتشر می شود و بازیکنان تا قبل از اعلام نتایج می توانند پاسخ های خود را ارسال کنند.

در واقع برای حل معما، افراد بدون اینکه همدیگر را بشناسند با حدس ها و سوالتشان، به هم کمک می کنند. چون سوالات و حدس هایشان منتشر می شود. همچنین چالش حل معما به قدری در بازیکنان نفوذ کرده است که خانوادگی و یا با دوستانشان سعی در حل آن دارند.

تاثیر و ارزش بازی برای حفظ روحیه، تقویت خلاقیت و جلوگیری از افسردگی برکسی پوشیده نیست. در شرایطی که همه در خانه هایشان هستند، و اغلب به اینترنت دسترسی دارند، یکی از بهترین راه ها برای سرگرم کردن افراد اجرای بازی ها آنلاین می باشد. لازم به ذکر است که نه فقط این نوع بازی ها بلکه هر بازی ای باعث می شود ذهن فرد تماما درگیر معما و موضوعِ حل مساله بشود وهمین امر باعث کنترل ذهن و توجه کمترش به اخبار بیماری زا و ناراحت کننده می شود.

بازی پانتولاین در عین سادگی پیچیدگی های خود را هم دارد، حدس کلمه ها نه با حرکات زنده ی افراد بلکه با تصاویر، چالش این بازی است. همچنین چون خودِ بازی پانتومیم در بین جوانان نام آشناست، اجرای متفاوتِ آن جذابیت مضاعفی برایشان دارد. این بازی برای اغلب رده های سنی مناسب است و همین باعث می شود افراد زیادی را سر ذوق بیاورد. رکورد زمانی زدن در حل معما و دریافت نشان king یا  queen برای نفر اولی که جواب می دهد و قبل از باقیِ پاسخ دهندگان، در صفحه سیویتاس معرفی می شود، انگیزه، رقابت و لذت جالبی برای بازیکنان ایجاد کرده است.

بازی های اجرا شده و لیست بازیکنانی که معما را حل کرده اند در بخش هایلایت پیج civitas_ir و با نام پانتولاین ذخیره شده و قابل مشاهده است. این بازی همچنان ادامه دارد...

با امید به روز های آینده

خلاصه مطلب :
شرکت خلاق شهراندیشان فناور مهام (سیویتاس)

نوع محتوا: کرونا و کسب و کارها