مشاوره پزشکی آنلاین (مدافون)

مدافون چیست؟
مدافون پلتفرمی (اپلیکیشن) ایرانی است برای پیگیری روند درمان، ارتباط آسان با پزشکان طراز اول کشور و اشتراک دانش بین پزشکان.


پزشکان چگونه پاسخگوی سواالتی هستند که بعد از ویزیت برای بیماران به وجود می آید؟
آنچه تاکنون مشاهده شده اکثر پزشکان تمایل به در اختیار گذاشتن شماره های شخصی خود به بیماران ندارند، این در حالیست که معمولا بیماران پس از اولین مراجعه به پزشک منتخب خود به منظور ارائه جواب آزمایش، سوال در خصوص علائم بعدی بیماری خود و یا تغییر میزان و دوز داروهای مصرفی و یا هر گونه سوال جانبی، نیاز به مراجعات بعدی به درمانگاهها، مطب ها و صرف هزینه و زمان بسیار خواهند داشت که منجر به مراجعه و تماسهای مکرر برای پرسش های کوتاه و غیر ضروری می شود که نتیجه آن بی نظمی در مطب ها برای ملاقات پزشک بدون وقت و بین مریض ها و یا اصرار بیمار برای مکالمه تلفنی با پزشک و ... خواهد بود و البته با توجه به در دسترس نبودن پرونده بیمار در زمان ویزیت بیماران دیگر و یا زمانی که پزشک خارج از مطب می باشد، پاسخگویی به بیماران را مشکل خواهد کرد.


در این اپلیکیشن مخاطبین ما عمدتا بیمارانی هستند که بیماری و مشکلات مزمن و طولانی مدت دارند. این بیماران به منظور کنترل روند درمان خود میبایست با پزشک مورد اعتماد خود که در جریان کامل پرونده و سوابق او از قبل قرار گرفته است، در ارتباط باشند. در واقع کلیدی ترین نکته برای کاربران مدافون این است که هر مریض می تواند با پزشک خود در خصوص بیماری خود در زمان بین دو ویزیت ارتباط داشته باشد. بنابراین کاهش هزینه های رفت و آمد، سرعت پاسخگویی پزشکان، مشکل دوری راه و ترافیک و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی مهم ترین ارزشی است که این سرویس برای کاربران خود به وجود آورده است. بیان این نکته
ضروریست که این اپلیکیشن قصد ندارد جای ویزیت و یا مطب و بیمارستان را برای بیماران بگیرد بلکه هدف اصلی این اپلیکیشن مدیریت روند درمان بیماران می باشد.
سایر مخاطبین ما بیمارانی هستند که درخواست مشاوره از پزشکان به صورت آنلاین دارند که می توانند در این پلتفرم پزشک مورد نظر خود را انتخاب و سوال خود را بپرسند.


مهمترین قابلیت های مدافون
امکان گفتگو بیمار با پزشک متخصص خود
امکان ارجاع مدارک به گروه های تخصصی دیگر
امکان ذخیره سوابق کاربران
امکان انتخاب دستیار توسط پزشک که تحت لیسانس پزشک به سوالات پاسخ دهد
امکان ارسال تصاویر و مستندات
امکان پاسخ به صورت گروهی به سوالات
امکان پرسش پزشکان از یکدیگر به صورت رایگان و نامحدود
امکان تشکیل کمیته پزشکی
امکان انتشار آخرین دستاوردها، مقاالت و توصیه های پزشکی برای عموم کابران توسط پزشک
تعیین نوبت دهی هوشمند توسط منشی

مزایای مدافون
کاهش دفعات و هزینه های رفت و آمد
امکان ذخیره سوابق بیمار
امکان ارسال عکس و مدارک برای پزشک متخصص
امکان دسترسی به پزشک متخصص خود بدون محدودیت های جغرافیایی
دسترسی به مقاالت و مصاحبه های پزشکان متخصص و مطالعه آن ها

خدمات مدافون در دوران شیوع ویروس کرونا:
در حال حاضر در مدافون حدود 130 پزشک متخصص و فوق متخصص در 34 رشته مختلف پاسخگوی سوالات کاربران این اپلیکیشن می باشد. با توجه به شیوع ویروس کرونا (کوید-19 )از اوایل اسفند ماه سال 1398 و اهمیت موضوع مسئولیت اجتماعی و لزوم توجه و پایبندی به آن خصوصا برای شرکت ها و سازمان ها، تیم مدافون خدمات ویژه ای برای کاربران خود طراحی، برنامه ریزی و ارائه داشته است.
در این خصوص 4 نفر از پزشکان عمومی در مدافون از ابتدی اسفند ماه، سواالت و دغدغه های کاربران را در خصوص علائم ابتلا به ویروس کرونا و راه های پیشگیری آن به صورت رایگان پاسخگو بوده اند. با توجه به تعداد و حجم بالای سوالات و به دنبال آن کاهش کیفیت و اهمیت سواالت، به منظور حفظ ارجهیت با سوالات مهمتر کاربران، خدمات پرسش و پاسخ با هزینه 1000 تومان ادامه پیدا کرده است.
هم چنین با توجه به اهمیت و حساس بودن موقعیت بانوان باردار و مادران، برخی از پزشکان متخصص زنان و زایمان با تخفیف پاسخگوی سوالات این دسته از کاربران تا کنون بوده اند.

مدافون با حفظ سادگی در رابط کاربری خود توانسته است این امکان را برای کاربران خود مهیا سازد تا در زمان قرنطینه و کاهش دسترسی ها و افزایش حجم استرس و نگرانی در جامعه، به آسانی سواالت خود را در حوزه های مختلف از بهترین متخصصین و فوص متخصصین بپرسند و در ساده ترین و به صرفه ترین حالت ممکن به صورت آنالین ویزیت شوند.
اپلیکیشن مدافون همچنین در این مدت به تولید محتوا در اینستاگرام و بخش مراقبت های پزشکی اپلیکیشن در خصوص ویروس کرونا (کوید-19) علائم این بیماری، روش های پیشگیری از آن پرداخته است تا کاربران هر چه بیشتر نسبت به ویروس یاد شده آگاهی پیدا کرده و در شرایط مقتضی آگاهانه نسبت به آن اقدام کنند.
مدافون با ارائه خدمات خود با حداقل هزینه و اطلاع رسانی های پزشکی توانسته است در بحران فعلی کشور سهمی هر چند اندک در کاهش مراجعات بی مورد به بیمارستانها و درمانگاهها و کمک به حفظ فضا و خدمات برای بیماران اورژانسی و بدحال داشته باشد.

خلاصه مطلب :
مشاوره پزشکی آنلاین

نوع محتوا: کرونا و کسب و کارها