هانا- بازی موبایل روانشناختی کودکان

شرکت پژوهشی روان‌شناختی "سروهانا" از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده و تا به‌این‌جا دارای سه محصول بهره‌برداری شده می‌باشد:

  • «هانا»؛ اپلیکیشن بازی برای کودکان سه تا هشت سال.
  • «فارگو»؛ اپلیکیشن مشاوره آنلاین.
  • «بهروان»؛ ماهنامه روان‌شناختی با نگاه بین‌رشته‌ای.

"سروهانا" روند مرسوم مؤسسه‌های روان‌شناسی را با هم‌کاری مرکز مشاوره‌ی مهتاب٬ با نگاهی خاص دنبال می‌کند: پذیرش مشاوره‌های فردی که از نرخ‌های سازمان نظام روان‌شناسی پیروی می‌کنند، برگزاری کارگاه‌ها، سمینارها و وبینارها با موضوعات متفاوت.

اپلیکیشن بازی هانا

امروزه کودکان نیاز به توجه‌‌ بیش‌تر، در زمینه رشد شناختی و اجتماعی دارند. در دنیا، استفاده از تکنولوژی‌ها برای اثربخشی و یادگیری هرچه بیش‌تر کودکان طرف‌دار فراوان دارد. یکی از ابزارهای سرگرم‌کننده که کودکان در سرتاسرِ دنیا به‌آن علاقه‌ دارند، بازی‌های موبایل هستند. «هانا»، بازی‌ای است طراحی شده برای گوشی‌های هوش‌مند. «هانا» یک بازی روان‌شناختی است و ویژگیِ اصلی این بازی تقویت مهارت‌های شناختی و اجتماعی کودکان است. کودک، بی‌آن‌که بداند مدت‌ها وقت خود را صرف بازی می‌کند، اما در کُنهِ ماجرا او مشغول تقویت مهارت‌های شناختی‌‌اش است. مهارت‌های شناختی به‌طور اجمالی شامل هوش، استدلال، حافظه، ادراک، حلِ‌مسئله، زبان و تصمیم‌گیری می‌باشد. «هانا» تلاش می‌کند هزینه‌های رایج و موجود را برای خانواده‌ها تا حد قابل‌توجهی کاهش دهد و در مقابل اثربخشیِ روان‌شناختی، عمیق و بلند‌مدت داشته‌باشد. «هانا»، توسط یک تیم روان‌شناس و بازی‌ساز طراحی، تولید و ارائه شده است. برای همین، زمانی‌که کودک مشغول بازی است، گزارش کاملی از وضعیت مهارت‌های شناختی او به‌دست می‌آید. این گزارش نشان می‌دهد کودک در چه مواردی توان‌مندی و در چه مواردی نیازمند توجه و تقویت هرچه بیش‌تر است. خانواده‌ها، می‌توانند گزارشی از وضعیتِ مهارت‌های شناختی به‌دست بیاورند.

این اطلاعات که شامل نقاط قوت و ضعف کودک بوده، علاوه‌بر‌آن‌که در خودِ بازی و با توجه به مراحل مختلف صورت گرفته، تقویت بالذات را نیز دارا است. «هدف هانا» کمک به والدین برای شناخت هرچه بیش‌تر کودکان می‌باشد. امروزه والدین به اهمیت دانش روان‌شناسی بیش از پیش پِی برده‌اند. شناسایی نقاط ضعف و قوت در سال‌های اولیه، راه سلامت روان را نسبت به قبل روشن ساخته و خانواده‌ها را از دغدغه‌ و نگرانی‌های احتمالی آینده دور می‌سازد.

شایان توجه است که به‌ لطف حضور بازی «هانا» در فینال جشنواره بازی‌های جدی رایانه‌ای در سال 1398، شرکت "سروهانا" به‌عنوان "شرکت ‌خلاق" معرفی گردید و پس از آن با درخواست بررسی که از سوی شرکت به "کارگروه ارزیابی دانش‌بنیان" ارائه شد، به تازگی سروهانا" به‌واسطه‌ هانا به‌عنوان "شرکت دانش‌بنیان" مورد تأیید قرار گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت: https://sarvehana.ir/ مراجعه کنید.

خلاصه مطلب :
هانا- بازی موبایل روانشناختی کودکان

نوع محتوا: معرفی شرکتهای خلاق