بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجتیال به تهران می‌رسدآرشیو اخبار سال 99

مهرماه امسال سالن اجلاس سران میزبان بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال در کشور است.

همایش بزرگ  اقتصاد دیجیتال و اشتغال( مشاغل آینده و‌ آینده مشاغل) 19 و 20 مهرماه سال جاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

عصر حاضر را عصردیجیتال می‌نامند. روزهایی که پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه‌یافتگی پایدار، كمك به پیشرفت علمی و ارتقای سبک زندگی در گرو استفاده موثر از فناوری‌های ارتباطی نوین و ابزارهای دیجیتالی است.

همایش اقتصاد دیجیتال و اشتغال هم فضای مناسبی برای بررسی تغییر سبک زندگی مردم، طرح موضوعات حکمرانی دولت الکترونیک و بهبود عملکرد دولت در شرایط بحران، دیجیتالی کردن اسناد و مدارک، دورکاری، آموزش از راه دور و سامانه های یادگیری، مفاهیم جدید حریم خصوصی، تجارت الکترونیک و غیره فراهم کرده است.

روزهای شیوع کرونا هم مزید بر علت شده است و ضرورت استفاده از ابزارهای دیجیتالی را چند برابر کرده است. این بیماری دولت‌ها را ناچار به استفاده از ابزارهای مناسب‌تری برای مقابله با این بیماری کرده است. ابزارهایی که نیاز به تامین زیرساخت‌های ارتباطات و اطلاعات دارد.

این همایش با هدف ارتقای اشتغال و بهره‌وری نیروی کار، بررسی حکمرانی در اقتصاد دیجیتال، خلق ارزش و ثروت، توسعه منابع انسانی، سرمایه‌گذاری و تامین مالی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و زیرساخت‌ها و ساختارها برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://ictc.isti.ir/ مراجعه کنند.