استارتاپ مدوتریپ

مدوتریپ یک استارتاپ حوزه گردشگری سلامت است که از اسفندماه سال ۱۳۹۷ در این حوزه فعالیت می‌کند. این استارتاپ توسط محمدحسین قندی و محمدجواد قندی پایه‌گذاری شده است.

ما مدتی در حوزه گردشگری آنلاین فعالیت داشتیم و به طورکلی با فضای گردشگری غریبه نبودیم. کم‌کم فضای این حوزه رقابتی شد و افراد بسیاری به آن وارد شدند. ما در این فکر بودیم که در شاخه‌ای از گردشگری فعالیت کنیم که بکر باشد و ورود به آن جذابیت داشته باشد. با مطالعه در حوزه‌های مختلف گردشگری به گردشگری سلامت رسیدیم و با توجه نرخ ارز بازار بسیار خوبی را در این حوزه در کشور شکل گرفته است. همچنین متوجه شدیم که فعالیت گردشگری سلامت در کشور به صورت سنتی بوده و جای کار بسیار دارد. بنابراین با شناسایی بازار تصمیم گرفتیم که به این حوزه ورود پیدا کنیم.

نسخه انگلیسی سایت(medotrip.com) اواخر اسفندماه سال 97 و نسخه عربی سایت (medotrip.com/ar) هم نیز در بهار سال ۹۸ لانچ شد.

 

ما می‌خواهیم در این حوزه هم بازاریابی برای جذب بیمار انجام دهیم و هم اینکه بیمار از کیفیت خدمات دریافتی چه در حوزه گردشگری چه در حوزه سلامت خاطر جمع باشد. درواقع از صفر تا صد خدمات گردشگری و سلامت را به آن‌ها ارائه دهیم. برای مثال به توریست درمانی که قرار است به ایران بیاید پزشک متخصص و برند حوزه‌ای که می‌خواهد را معرفی می‌کنیم. همچنین برای او زودترین نوبت ویزیت پزشک را رزرو می‌کنیم.

گردشگری سلامت بازار بزرگ و پراکنده‌ای دارد. ما سعی کردیم بر روی بازارهایی تمرکز کنیم که با خدمات ما همخوانی بیشتری دارد و برند خودمان را در آن بازارها ایجاد کنیم. برای نمونه هم مردم عراق و هم مردم قطر عرب زبان هستند. اما رویکرد رفتاری هر دو کشور با یکدیگر متفاوت است. مردم عراق به دنبال خدماتی با هزینه پایین هستند ولی جمعیت بسیاری از این کشور برای انجام امور درمانیشان خواهان سفر به ایران هستند. اگر شرکتی می‌خواهد به مردم عراق خدمات دهد باید بر روی خدمات ارزان قیمت تمرکز کند.

مدوتریپ هر روز درخواست‌های بسیاری از کشورهای مختلف دارد که در حال حاضر از حدود ۵۰ کشور درخواست داشتیم. فعالیت مدوتریپ به صورت جدی از اواخر تابستان سال 98 شروع شد. از زمانی که لانچ کردیم و تا زمانی که جذب بیمار را شروع کنیم کارهای زیرساختی مانند دریافت مجوز، قرارداد با مراکز درمانی و… انجام دادیم. با توجه به وقوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزها، نسخه فارسی وب سایت (medotrip.com/fa) را برای ارائه خدمات به بیماران داخلی راه اندازی کردیم.

پیدا کردن پزشکان حاذق و معتمد، مدیریت و پرداخت هزینه‌های درمان و زیبایی، و اعتماد به اینکه در انتهای فرآیند درمان و عمل نتیجه‌ی مطلوبی خواهید گرفت، مشکل تمام مردم دنیاست. شرکت‌‌ها و سازمان‌‌های بزرگی در دنیا چه به شکل کسب و کارهای سنتی، چه به شکل استارتاپ و کسب و کارهای آنلاین، طی دهه‌‌های اخیر مشغول به فعالیت در این حوزه شده‌اند تا چنین مشکلاتی را مرتفع سازند. 

مدوتریپ با ورود به عرصه خدمات پزشکی و زیبایی داخلی، خدمت جدیدی را برای هموطنان فراهم کرد. مدوتریپ بعد از شناختن پتانسیل‌های موجود در جامعه درمانی و زیبایی ایران و همچنین ساختن شبکه‌‌ای از بهترین و موفق‌ترین پزشکان ایرانی فرصت را برای دریافت هرچه آسان‌تر و مطلوب‌تر خدمات پزشکی و درمانی فراهم آورد. در حال حاضر مدوتریپ با آسان کردن دسترسی شما به پزشکان با تجربه و مطمئن، اخذ نوبت از پزشک مورد نظر شما و ارائه خدمات تسهیلاتی برای پرداخت هزینه‌‌‌های درمانی و زیبایی در خدمت شماست. خدمات مدوتریپ برای هوطنان شامل موارد زیر می‌شود:

  1. معرفی بهترین پزشکان با برترین رزومه‌‌های کاری با توجه به نیاز شما
  2. ارائه تسهیلات پرداخت اقساطی برای دریافت خدمات و عمل‌های زیبایی و درمانی
  3. اخذ نوبت و هماهنگی لازم با پزشک مورد نظر شما برای دریافت هرچه سریع‌تر عمل‌های درمانی و زیبایی

مدوتریپ به عنوان پرچمدار خدمات درمانی و زیبایی مبتنی بر اینترنت در ایران، در نظر دارد با ساختن بزرگ‌ترین سامانه اعتباری حوزه درمان، بهداشت و زیبایی دریافت خدمات را برای شما هرچه سریع‌تر و آسان‌تر کند.

 

خلاصه مطلب :

نوع محتوا: معرفی شرکتهای خلاق