ششمین دوره جایزه فیروزهآرشیو اخبار سال 99

با محوریت فرهنگ‌سازی تولید و مصرف

به گزارش دبیرخانه ششمین جشنواره فیروزه، تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان از 15 دی ماه تا 10 اسفندماه فرصت دارند تا آثار خود را به صورت گروهی یا انفرادی در بخش‌های هدایای فرهنگی، نوشت‌افزار، اسباب‌بازی و عروسک به داوری بگذارند. همچنین بخش ویژه این جشنواره «خانواده، کالای فرهنگی و کرونا» اعلام شده است. علاقمندان می‌توانند تولیدات خود در قالب بازی‌های ویدئویی، محصولات بازی – یادگیری، اپلیکیشن‌های آموزشی و پویانمایی را به رقابت بگذارند. بدیهی است که این دوره از جشنواره به ‌صورت مجازی برگزار خواهد شد و مراسم اختتامیه نیمه‌ی دوم اسفند از طریق رسانه‌های همگانی پخش خواهد شد. گفتنی است جایزه فیروزه با هدف حمایت و گفتمان سازی مصرف و تولید فرهنگی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است علاقمندان از طریق پایگاه اینترنتی jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir قادر به ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره هستند.  

«جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی» در حالی در ۱۶ استان برگزار می‌شود که همزمان ششمین دوره آن نیز به صورت ملی برگزار خواهد شد.» فریدونی ضمن تاکید بر "هدف از برگزاری جشنواره‌های استانی که شناسایی ظرفیت‌های تولیدات فرهنگی هر استان است.، اظهار داشت: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان می‌توانند از سامانه جشنواره فیروزه جهت شرکت در جشنواره‌های استانی استفاده کنند.» بر این اساس تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان و می توانند با مراجعه به سایت https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir جهت ثبت‌نام در این رخداد فرهنگی اقدام کنند. بدیهی است که آثار علاقمندان پس از ثبت درخواست در سایت، توسط استان متبوع به صورت مجازی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

تقویم اجرای جشنواره فیروزه

 

تاریخ شروع ارسال آثار: 15 دی ماه 1399

تاریخ پایان  ارسال آثار: 10 اسفند ماه 1399

داوری و بررسی نهایی آثار ارسالی به این دبیرخانه : 10 تا 15 اسفند ماه 1399 به صورت مجازی و از طریق سامانه

برگزاری مراسم پایانی و اهدای جوایز: 20 اسفند ماه