کرمی در بازدید از اولین رویداد «تا ثریا»؛ رویداد «تا ثریا» جلوه‌ای از اقتدار علمی جوانان کشور استآرشیو اخبار سال 99

رویداد تا ثریا جلوه‌ای از اقتدار علمی است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدی از اولین رویداد «تا ثریا» که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: رویداد تا ثریا جلوه‌ای از اقتدار علمی است که توسط اندیشمندان و فناوران خلاق و جوان کشور رقم خورده است.

وی با بیان اینکه حمایت و جهت دهی بسیج به مجموعه‌های خلاق و دانش محور در کنار فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی این مجموعه قابل تقدیر است، افزود: توجه بسیج به موضوع اقتدار و قدرت علمی و باورمندی علمی موضوع حائز اهمیتی است که بسیج در کنار فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و دفاعی خود به آن ورود پیدا کرده است.

کرمی با اشاره به اینکه حضور فعال بسیج در نقاط مختلف کشور به گونه‌ای است که شاید خیلی از سازمان‌ها گستره فعالیت این مجموعه را نداشته باشند، تصریح کرد: با این ویژگی و گستره فعالیت می‌توان به تحقق عدالت اجتماعی و عدالت تولیدی در فعالیت‌های علمی با استفاده از ظرفیت بسیج امیدوار بود.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به تنوع موضوعی محصولات عرضه شده در اولین رویداد تا ثریا اشاره کرد و افزود: شرکت‌های خلاق، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در حوزه‌های مختلف فنی و مهندسی حضور خوبی در این رویداد داشته اند. مضاف بر اینکه این اتفاق در رابطه با فعالیت‌های علوم انسانی و صنایع نرم نیز افتاده است.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین رویداد‌هایی می‌تواند موجب هم افزایی و معرفی دستاورد‌های علمی به شرکت‌ها و سازمان‌ها در راستای رفع نیاز‌های آن‌ها شود، اضافه کرد: مقرر شد که شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج به عنوان یکی از مبادی و کارگزاران برنامه زیست بوم صنایع خلاق باشد تا شرکت‌هایی که در رویداد تا ثریا شرکت کرده اند و جزو شرکت‌های دانش بنیان نیستند بتوانند از طریق شرکت پیشگامان در زمره شرکت‌های خلاق جای بگیرند و از کمک‌ها و تسهیلات معاونت علمی ریاست جمهوری برخوردار شوند.

کرمی اضافه کرد: از این پس شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج می‌تواند به عنوان یک کارگزاری در راستای غربالگری، شناسایی، حمایت و هدایت شرکت‌هایی که در طول سال با این شرکت همکاری می‌کنند، اقدام کند.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: خوشبختانه محصولات عرضه شده در رویداد تا ثریا از مرحله تجاری سازی عبور کرده اند و فناوران در حال حاضر به دنبال عرضه این محصولات هستند با این وجود ما باید کمک کنیم تا این زمینه برای آن‌ها فراهم شود.

 

کلمات کلیدی