خراسان رضوی میزبان معاون علمی و فناوری شد؛ خانه خلاق و نوآوری نیتک افتتاح می‌شوداخبار صنایع خلاق

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با استقبال مسئولان استانی وارد خراسان رضوی شد تا با افتتاح مراکز نوآوری، فعالیت‌های فناورانه شتاب بگیرد.

سورنا ستاری در جریان سفر یک روزه به خراسان رضوی، ضمن افتتاح این مراکز، با فعالان زیست‌بوم نوآوری استان گفت‌وگو می‌کند و زمینه برای حمایت از توسعه بستر فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور فراهم خواهد شد.
بازدید از توانمندی‌های حوزه دریایی
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در نخستین بخش از این سفر استانی، از صنایع موسی‌بن جعفر بازدید می‌کند. این واحد صنعتی و فناور در حوزه صنایع دریایی و تاسیساتی فعال ایت و در زمینه، پایش، حفاظت و تعمیرات اساسی تجهیزات دریایی، صنعتی و فناور فعال است.
 
افتتاح خانه خلاق و نوآور حوزه تولید محتوا
وی در ادامه بازدیدهای خود، خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک را افتتاح می‌کند.  خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، زیست‌بومی تخصصی در حوزه تولید محتوا است که با زیرساخت‌هایی همچون استودیو تصویر، صدا، انیمیشن، فضای اشتراکی زمینه را برای تولیدات چندرسانه‌ای توسط شرکت‌های خلاق و استارتاپ‌ها فراهم می‌کند.
این مجموعه با بهره‌مندی از آزمایشگاه تولید محتوا، استودیو صدا و تصویر و با همراهی تیم تخصصی تجاری‌سازی برای کمک به بازار کار و فعالان این حوزه، بر بستر خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک زمینه را برای تولید و تجاری‌سازی محتوای دیجیتال فراهم می‌کند.
 
دیدار با تولیت آستان قدس رضوی
ستاری همچنین با حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی دیدار خواهد داشت تا ضمن ارائه دستاوردها و توانمندی‌های زیست‌بوم نوآوری درباره ظرفیت اشتغال نوآورانه و فناورانه در استان، توسعه صنایع خلاق و فرهنگی و چگونگی توسعه این زیست‌بوم در استان گفت‌وگو کنند.
 
افتتاح فاز اول مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی مشهد، بخش دیگری از سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به استان خراسان رضوی است. این مرکز با هدف آموزش و تربیت نیروی انسانی توانمند و توسعه پژوهش‌های کاربردی در حوزه سلول‌های بنیادی افتتاح خواهد شد و میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور فعال در این حوزه می‌شود.
 
افتتاح پردیس هوش مصنوعی 
در ادامه این سفر یک روزه، شرکت دانش‌بنیان «پارت» میزبان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری می‌شود تا ضمن افتتاح پردیس هوش مصنوعی از واحدهای فناور مستقر در این مرکز بازدید کند. این شرکت دانش‌بنیان با هدف توسعه و گسترش بازار سرمایه کشور در حوزه پردازش اطلاعات مالی فعالیت می‌کند.
بازدید از واحدهای فناور مستقر در کارخانه نوآوری مشهد و نشست با مسئولان استانی با محوریت توسعه زیست‌بوم نوآوری و رونق اقتصاد دانش‌بنیان استان از دیگر برنامه‌های سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به استان خراسان رضوی است.