ساخت انیمیشن، کمیک، موزیک ویدیو، تیزر، ویدئو گیم و سایر محصولات جانبی

درباره ما

آغاز راه استودیو هورخش در سال ۱۳۸۴، و از اتاق خواب کوچکی بود که اشکان رهگذر آن را به استودیوی کوچک انیمیشن تبدیل کرده بود. همه‌چیز از این اتاق کوچک شروع شد، ولی این تازه آغاز راه بود. اشکان رهگذر باور داشت که هیچ‌چیز غیرممکن نیست و با تلاش می‌شود، هر کاری را انجام داد. برادران بزرگ‌ترش از همان ابتدای راه، حامی بی‌چون و چرای او بودند. سه برادر که سه ویژگی حمایت، پشتکار و اعتماد به همدیگر جزو جدانشدنی ارتباط آن‌هاست. بنابراین این رویای تولید انیمیشن بود که اشکان رهگذر را به سمت تاسیس استودیو هورخش کشاند، ولی او در این راه تنها نبود و برادرانش، آرمان و احسان رهگذر، هر کدام با توانایی‌های ویژه‌ای به کمک او شتافتند و با همراهی گروهی از جوانان هنرمند، مشتاق و ماجراجو استودیو «هورخش» به شکل رسمی در سال 1387 تاسیس شد.

امروز استودیو «هورخش» یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای تولیدکننده‌ی انیمیشن دو بعدی در ایران است که در بسیاری از عرصه‌های انیمیشن ایران پیشگام بوده است. انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر، اولین محصول چالش‌برانگیز استودیو هورخش است که درهای بسیاری را به سوی سینمای انیمیشن ایران باز کرد و غیرممکن‌ها را ممکن کرد. غیرممکن‌هایی مانند حضور در مهم‌ترین جشنواره‌ی انیمیشن جهان، انسی یا حضور در فهرست نامزدهای اسکار و یا حتی گرفتن اولین سیمرغ بلورین انیمیشن سینمایی.

جادوی استودیو هورخش تنها به ساخت انیمیشن سینمایی محدود نمی‌شود، از گذشته تاکنون انیمیشن‌های کوتاه تجربی، تبلیغاتی، تلویزیونی، موزیک ویدئو و بازی‌های رایانه‌ای در فهرست تولیدات این استودیو قرار داشته‌اند. ولی امروز علاوه بر این تولیدات، استودیو هورخش دپارتمان فعال کمیک و محصولات جانبی دارد که حرف‌هایی برای گفتن دارند.

پشتکار، خودباوری و اعتقاد به کار گروهی از ارکان اصلی رسیدن به هدف نهایی در استودیو هورخش است. تیم هورخش در محیطی دوستانه و خلاق، رویاهای غیرممکن را در قالب انیمیشن به تصویر می‌کشند. امروز استودیو هورخش با هدف کارآفرینی و توسعه صنعت انیمیشن در ایران، مقدمات لازم برای آموزش و استخدام نیروهای جوان را فراهم کرده و بدین منظور مدرسه آنلاین هورخش را تاسیس کرده است. 

شعار ما

ما تجربه می‌کنیم و دیگران را در این تجربه شریک می‌کنیم.

باور ما

ما با کارهای با کیفیت غافلگیریتان می‌کنیم.

چشم‌انداز ما

ما در تلاشیم تا بازیگر عرصه انیمیشن‌های سینمایی مستقل در سطح جهانی باشیم، هدف ما صادر کردن فرهنگ ایرانی است، ما با اهمیت دادن به کیفیت آثارمان در تلاش هستیم تا مخاطبان ایرانی را به خودباوری برسانیم.

ماموریت

ما همواره با تلاش برای جذب و آموزش استعدادها، با تکیه بر رفتار گروهی و پشتکار، قدم در راه تولید انیمیشن با استانداردهای جهانی برمی‌داریم. باور این است که می‌توانیم جایگاهی را در بین کشورهای مطرح در حوزه تولید انیمیشن کسب کنیم و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت، آثار خود را در مقیاس جهانی به پخش و فروش برسانیم. ما مخاطبانمان را با طعمی متفاوت‌تر از آثار معمول غافل‌گیر می‌کنیم و به آن‌ها تصویر و محتوای جدیدی ارائه می‌دهیم. هدف هورخش از تولید انیمیشن تنها تولید محصولی برای عرضه نیست، بلکه سفری عاشقانه در مسیر تجربه و شناخت است. ما به خود باور داریم و این باور را در عرصه های جهانی به اثبات می رسانیم.

معنی هورخش

کلمه هورخش توسط فیلسوف و عارف قرن ششم هجری و قرن دوازدهم میلادی، شهاب‌الدین یحیی سهروردی معروف به شیخ اشراق ابداع شد. سهروردی در دو نیایش با همین نام به قداست نور الهی می‌پردازد. هورخش از نظر وی نوریست که انسان در پی شناخت خود و بعد از آن معبود خود و رسیدن به والاترین جایگاه فردی آن‌ را می‌بیند و به آن دست می‌یابد.

درباره لوگو

از دیرباز تا کنون آسمان همواره مامنی برای آرزوهای انسان بوده است، انسان آرزومند همواره به آسمان درخشان (هورخش) چشم دوخته و می‌دوزد و آرزوهایش را زمزمه می‌کند، چه بسا که انسان تواناترین جاندار است و بال‌هایی پنهان که همان قدرت تفکر وی است، به او هدیه داده شده، پس می‌تواند پر بکشد و دست نیافتنی‌ها را به دست آورد.

وب سایت فروشگاه: https://hoorakhsh.shop/

خلاصه مطلب :

نوع محتوا: معرفی شرکتهای خلاق