فراخوان برای شناسایی طرح‌ها و استارتاپ‌ها در حوزه آموزشآرشیو اخبار

رویداد دوشنبه‌های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه آموزش برگزار خواهد شد.

در دنیای امروز، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپای بسیاری با هدف ارائه خدمات و محصولات نوآورانه به مشتریان ایجاد می‌شوند  اما با توجه به چالش‌های متعدد مسیر کسب و کار، تنها تعداد اندکی آن‌ها شانس رشد و دریافت سهم قابل توجهی از بازار را دارند. یکی از چالش‌های اصلی  صاحبان ایده‌های نوآورانه و کسب و کارهای نوپا، تامین سرمایه مورد نیاز برای ایجاد و رشد کسب و کار است. در این میان نهادهایی مانند شتابدهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه گذاری، مراکز رشد و نهادهای دولتی با سرمایه‌گذاری و تامین نقدینگی مورد نیاز برای استارتاپ‌ها، زمینه رشد کسب و کارها و توسعه نوآوری در کشور را فراهم می‌کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز با هدف کاهش چالش سرمایه‌گذاری برای کسب و کارها، اقدام به برگزاری سلسله رویدادهایی با عنوان «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با مشارکت صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی می‌نماید. 

مخاطبان این رویداد استارتاپ‌های مستقر در شتابدهنده‌ها و مراکز رشد، کارآفرینان و فناورانی هستند که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب و کار خود دارند. در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی حوزه آموزش از بین استارتاپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی بر اساس داوری انتخاب شده و در یک فرآیند آموزشی کوتاه مدت برای ارائه به سرمایه گذار آماده می‌شوند. در روز برگزاری رویداد، این استارتاپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند و زمینه لازم برای جذب سرمایه مورد نیاز آنها فراهم می‌شود.

یکی از نقاط قوت این رویداد، طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی است. در این برنامه، در صورتی که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق، پس از ارزیابی و تایید طرح کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف 80 درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارتاپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تامین می‌کند. 

رویداد دوشنبه‌های استارتاپی در حوزه آموزش در روز دوشنبه 18 مهر‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. تیم‌ها و استارتاپ‌هایی که نیاز به جذب سرمایه‌گذار دارند تا روز چهارشنبه 31 شهریورماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه غزال به آدرس https://ghazal.inif.ir/Nsfund_Project/new/  و ورود به بخش توانمندسازی، بخش رویدادها و شبکه سازی در این رویداد ثبت نام کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می-توانید از طریق شماره تلفن 66128068-021 و 09366129101 با دبیرخانه رویداد در ارتباط باشید.


لازم به ذکر است تمامی هزینه های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده است و شرکت در این فرآیند توانمند سازی و رویداد کاملا رایگان است.