نخستین جشنواره صنایع خلاق برگزارشدآرشیو اخبار سال 98

نخستین جشنواره صنایع خلاق برگزارشد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین جشنواره صنایع خلاق  به همراه رویداد سه روزه کارآفرینی نوگام صنایع خلاق از هجدهم تا بیستم مهرماه سال جاری با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان، در شهر زاهدان برگزار شد.
این رویداد در شش حوزه صنایع خلاق از جمله: بازی‌سازی، انیمیشن (پویانمایی)، صنایع‌دستی، طراحی، تولید محتوای دیجیتال، گردشگری برگزار خواهد شد.  در این رویداد کارگاه مسابقه طراحی پاویون شهری نیمروز، ساخت پاویون‌های شهری توسط تیم‌ها و اعلام نتایج مسابقه طراحی پاویون در موضوع طراحی شهری برگزار می‌شود. همچنین رویداد سه روز کارآفرینی نوگام صنایع خلاق از 18 تا 20 مهرماه برگزار شد.
در پی این جشنواره 18 مهرماه شتابدهنده‌های «آهوگ» و «کنش» در حوزه صنایع خلاق و صنایع فرهنگی افتتاح شد. همچنین افتتاحی موزه فرش و دپارتمان طراحی فرش استان، استودیو انیمیشن و تولید محتوا، استودیو بازی سازی، استودیو موسیقی و موزه موسیقی فولکور استان، استودیو دوبله و استودیو طراحی نیز در زاهدان از یدگر برنامه‌هایی بود که در حاشیه این رویداد اجرایی شد.
از نرم‌افزار طراحی سوزن‌دوزی و خامه‌دوزی آهوگ، نرم‌افزار سوچن و نیز نرم‌افزار نمایشگاهی صنایع‌دستی آهوگ 20 مهرماه  رونمایی شد. نخستین جشنواره صنایع خلاق با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی، 18 تا 20 مهرماه سال جاری در زاهدان برگزار شد.